3^1/4log3^2=
81^log3^2=
25^log5^10-1=
2012. márc. 21. 21:23
1/4 BKRS válasza:
Az attol fugg meddig tartanak a hatvanyok es pontosan mire vonatkoznak. Zarojelezz, hogy egyertelmu legyen a feladat.
2/4 anonim válasza:
^ ez az elején hatvány, és a logaritmusnál is hatvány, és akkor 10es alapú, vagy ott ugy hogy hanyas alapu, és a ^jel után hogy mi is az a szám.
Ha így van, és így logkus a feladat akkor:
3^1/4log(3)2= 2^1/4
81^log(3)2= 3^4log(3)2 = 2^4=16
25^log(5)10-1=5^2log(5)10-1 = 100-1=99
4/4 anonim válasza:
harmadikat akkor elrontottam:
25^log(5)10-1
5^log(5)100/25
100/25=4