Hogyan vezethetők le ezek a logaritmusos feladatok?


3^1/4log3^2=

81^log3^2=

25^log5^10-1=


2012. márc. 21. 21:23
 1/4 BKRS ***** válasza:
Az attol fugg meddig tartanak a hatvanyok es pontosan mire vonatkoznak. Zarojelezz, hogy egyertelmu legyen a feladat.
2012. márc. 21. 21:25
 2/4 anonim ***** válasza:

^ ez az elején hatvány, és a logaritmusnál is hatvány, és akkor 10es alapú, vagy ott ugy hogy hanyas alapu, és a ^jel után hogy mi is az a szám.


Ha így van, és így logkus a feladat akkor:


3^1/4log(3)2= 2^1/4

81^log(3)2= 3^4log(3)2 = 2^4=16

25^log(5)10-1=5^2log(5)10-1 = 100-1=99

2012. márc. 21. 21:31
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

esetleg ha így jobban értelmezhető.

2012. márc. 21. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:

harmadikat akkor elrontottam:


25^log(5)10-1

5^log(5)100/25

100/25=4

2012. márc. 21. 22:39