2012. márc. 7. 16:22
1/1 bongolo válasza:
Mondjuk alakíts mindent log2-be azzal, hogy:
log3(x) = log2(x)/log2(3)
A log2-őt szokták ld-vel (logaritmus duális) rövidíteni, úgy könnyebb felírni:
ld(ld(x)/ld(3)) = ld(ld(x))/ld(3)
Hányados logaritmusa a logaritmusok különbsége, ezért a bal oldalból ez lesz:
ld(ld(x)) - ld(ld(3))
Az ld(ld(x))-et nevezzük el y-nak:
y - ld(ld(3)) = y / ld(3)
ld(3) meg ld(ld(3)) konstansok, azokkal nem kell semmit sem csinálni. Szóval hagyjatód úgy is, vagy számológéppel kiszámolhatod az értéküket (ronda tizedesek lesznek). Mindenesetre az y a fenti egyenletből egyszerűen kijön, folytassad.
A vége az lesz, hogy
ld(ld(x)) = konstans
Ebből x először ld(x) jön ki:
ld(x) = 2^konstans
aztán még egy hatványozással x:
x = 2^(2^konstans))
Remélem, be tudod fejezni ezek alapján.