Előre is bocsi, de nem találom a házi feladat témakört (pedig úgy emlékszem volt). Odáig eljutok, hogy kiszámolom az egyik megoldást, ami x1=PI/4+k*PI ahol k eleme a valós számok halmazának, de a második részére valahogy nem jön ki a megoldó kulcs szerinti megoldás.
Kifejezetten nem a megoldást kérem, hanem az odavezető utat! (bár a megoldást is tartalmazhatja a válaszotok) Előre is köszönöm!
2011. nov. 20. 20:20
1/3 anonim válasza:
gyök2-t elosztod-2-vel, akkor gyök2/-2. Ezt sinus alá viszed, és ez a gyök2/-2 ez a -45foknak a sinusa, pozitív szögben a 315+k360 sinusa. És a monotonítás miatt eltűnik a sinus, és 2x-3pi/4=315+k360. Ebből 2x=450+k360. x=225+k180.
2/3 anonim válasza:
" És a monotonítás miatt eltűnik a sinus"
A szinusz függvény monotonitásán azért el kellene gondolkozni! Így gyökvesztés lett belőle:
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D
2011. nov. 20. 22:27