Mi a megoldása -2*sin (2x-3PI/4) =gyök2 -nek?


Előre is bocsi, de nem találom a házi feladat témakört (pedig úgy emlékszem volt). Odáig eljutok, hogy kiszámolom az egyik megoldást, ami x1=PI/4+k*PI ahol k eleme a valós számok halmazának, de a második részére valahogy nem jön ki a megoldó kulcs szerinti megoldás.

Kifejezetten nem a megoldást kérem, hanem az odavezető utat! (bár a megoldást is tartalmazhatja a válaszotok) Előre is köszönöm!


2011. nov. 20. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
gyök2-t elosztod-2-vel, akkor gyök2/-2. Ezt sinus alá viszed, és ez a gyök2/-2 ez a -45foknak a sinusa, pozitív szögben a 315+k360 sinusa. És a monotonítás miatt eltűnik a sinus, és 2x-3pi/4=315+k360. Ebből 2x=450+k360. x=225+k180.
2011. nov. 20. 20:54
 2/3 anonim ***** válasza:

" És a monotonítás miatt eltűnik a sinus"

A szinusz függvény monotonitásán azért el kellene gondolkozni! Így gyökvesztés lett belőle:

[link]

2011. nov. 20. 21:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D
2011. nov. 20. 22:27