2012. febr. 1. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az x-et kell kifejezni. Ebben az esetben egyszerűen összeszorzol minden tagot minden taggal, majd megoldod x-re az egyenletet.
2012. febr. 1. 00:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert és kitartást az első válaszolónak a negyedfokú egyenlet megoldásához.:-)


(x² + x + 1) * (x² + x - 8) =52


Új változót vezetünk be

x² + x = a

Így az egyenlet

(a+ 1)(a - 8) = 52

Szorzás, összevonás után

a² - 7a - 60 = 0

A gyökei

a1 = 12

a2 = -5


Az első gyökkel a helyettesítés

x² + x = 12

x² + x - 12 = 0

Ennek gyökei

x1 = 3

x2 = -4

======


A másik gyökkel nem adódik valós megoldás.

2012. febr. 1. 03:15
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors segítséget :)
2012. febr. 1. 17:42