Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irracionális egyenletek....

Irracionális egyenletek. Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem, hogyha a gyökkitevő nem a 2.-on, hanem pl. a 3.-on van, akkor hogyan kell kiszámolni? Itt egy példa, hogy mire gondolok: 4√(x^2+17)=√(x^2+17)-6 <- a legeslő 4-es a negyedik gyököt akarja jelenteni
2012. febr. 16. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A négyzetgyökös kifejezést jelölöm 'a'-val. (Mivel az x csak így szerepel) A negyedik gyökös akkor négyzetgyök(a). Ezzel visszavezettem négyzetgyökösre, azt megoldom és visszahelyettesítek oda, ahol a-t bevezettem.

Elég ennyi segítség, vagy le is írjam?

2012. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a 4-es ha negyedrendű gyököt akar jelenteni, akkor azt kell észrevedd, hogy √x=(4√x)^2

A példádban emeld az egyenlőség mindkét oldalát a negyedikre. Így megkapod, hogy: x^2+17=(x^2+17)^2-6.

2012. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Azóta már le is írtam:

[link]

2012. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!
2012. febr. 19. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!