Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mechanika I. igénybevételi...

Mechanika I. igénybevételi egyenletek?

Figyelt kérdés

Mechanika I. igénybevételi ábra készítéséhez szeretnék segítséget! Az igénybevételi egyenleteket nem igazán értem. Valami egyszerű módszert szeretnék kérni.

Előre is köszönöm!


2012. jan. 12. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez így eléggé a levegőben lóg. Konkrétan miket vesztek ebből a tantárgyból, és mit nem értesz benne? Szerintem többet tudnánk segíteni, ha részletesebben leírnád a problémát.


Ha jól sejtem, akkor ez a tárgy olyasmi, mint nálunk a statika. Határozott és határozatlan szerkezetek, rudak, rácsos-tartók, gerber-tartók, háromcsuklós tartók. Ilyesmikre gondolsz?

Legalábbis mi ezeknek készítettük el az igénybevételi ábráit: normálerő, nyíróerő és nyomatéki ábrát.


Támpontként így látatlanban annyit tudok mondani, hogy először mindig a teljes szerkezetre írj fel egyensúlyi egyenleteket (Fx, Fy, M), ezekből határozd meg a támaszerőket.

Ezután lehet a részletekbe bocsátkozni, és az egyes csomópontokra is felírni az egyensúlyt. A tartó minden részére külön-külön is teljesülniük kell az egyensúlyi egyenleteknek.


Ha egy rúd mindkét vége csukló, és csak a végén hat rá erő, akkor a benne ébredő erő rúdirányú lesz, nyomaték nem ébred benne.


Fontos tudni, hogy a nyíróerőábra a nyomatéki ábra deriváltja, tehát pl. ha a nyíróerőábra elsőfokú függvény, akkor a nyomatéki másodfokú, stb. Ebből az is következik, hogy ahol a nyíróerőábra nulla, ott a nyomatékinak inflexiós pontja van, nulla a meredeksége.

2012. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!