Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Trigonometrikus egyenletek,...

Trigonometrikus egyenletek, hogyan irjuk át?

Figyelt kérdés

Sziasztok..

az lenne a kérdésem hogy van pl ez: cosx = sin^2x - cos^2x


nah, ezzel cska az a kérdésem hogy mikor lesz (1-cos^2x) és mikor lesz (1-sin^2x).. és ugyan igy a tg, ctgnél... segítsetek léccike:)


2011. nov. 28. 20:51
 1/4 Darkey ***** válasza:

Szia!


Ezt levezetni elég nehéz sajnos! De függvénytáblázatba minden benne van! Nézd meg:) Az összes ilyen. És onnan ki tudod nézni!


remélem segítettem!

2011. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nekem csak az első 2 lépés kellene :) a többit értem.
2011. nov. 28. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos általános receptet adni nehéz. Ha többféle szög (x, 2x ) van először attól célszerű "megszabadulni", aztán, mint ebben a feladatban is egyfajta szögfüggvényre érdemes áttérni.

[link]

Mikor ezt leírtam, még nem tudtam, hogy a végét nem kellene leírni. Nagy baj?

2011. nov. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elnézést! Az ellenőrzés első két sorában véletlenül pluszt ütöttem mínusz helyett!
2011. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!