Trigonometrikus egyenletek! Valaki segítene?


Hogyan kell megoldani ezeket a példákat? ( Sajnos nem nagyon értek a matekhoz :( )


sin x = -1 / 2


sin x = gyök2 / 2


sin x = gyök2 / 2


sin x =3,5


Előre is nagyon köszönöm !


2011. okt. 17. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy ábrát, ami ezzel kapcsolatos, csak itt a szöget lehet beállítani. (Jobb alsó részen egérrel, vagy Parancssorba gépeléssel. Az alfa oda van készítve a parancssor végéhez.)

[link]

Csak tizedestörttel dolgozik, de gyök2 -t kinyomod zsebszámológépen.

Ha valami gond van jelezd!

2011. okt. 17. 19:58
 2/4 anonim ***** válasza:

mindegyikre igaz, hogy beírod a számológépbe visszaszámolva, de segítek:

vannak nevezetes szögek: sin 30°=gyök3 /2

sin 60°=1/2

sin 45°=gyök2 /2

az első kettő ezzel lényegében meg is van (a harmadik ugyanaz, mint a második)

a sin és a cos értéke nem lehet kisebb -1-nél, és nem lehet nagyobb +1-nél

ezzel megvan a harmadik

sok sikert!

2011. okt. 17. 22:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2011. okt. 17. 22:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, az előző vagyok!

sin 30°=1/2 és sin 60°=gyök3 /2

Bocsi

2011. okt. 21. 15:52