Matekházi, egyenletek. Jó vagyok matekból, de ez az egyenlet sehogy nem akar kijönni. Valaki segít? :/


Egyenlet:

(20x-80):5-(15x-6):3=3-(4-x)

Jött már ki megoldsának - 13/2, és 13/2 is, de ezeket többször ellenőriztem, és nem volt jó...


2011. szept. 27. 20:58
 1/4 BKRS ***** válasza:
100%

Eloszor is a jobb oldal az x-1 lesz.

Aztan szorozzuk meg mindket oldalt 15-tel

3(20x-80) -5(15x-6)=15(x-1)

60x - 240 - 75x + 30 = 15x -15

-30x = 195

x= -6,5

2011. szept. 27. 21:05
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

4x-16-(5x-2)=-1+x

-x-14=-1+x

2x=-13

x=-6,5

Ezt is próbáld ki! Én is elrontottam?

2011. szept. 27. 21:07
 3/4 BKRS ***** válasza:
100%

Ellenorzes:

20*(-13/2)-80)/5 - (15*(-13/2)-6)/3=-7,5

[link]


3-(4- (-13/2))= -7,5

[link]

2011. szept. 27. 21:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Rájöttem mit rontottam el az ellenőrzésben, később vettem egy mínusz jelet. Köszi mégegyszer :)
2011. szept. 27. 21:17