Egyenlet:
(20x-80):5-(15x-6):3=3-(4-x)
Jött már ki megoldsának - 13/2, és 13/2 is, de ezeket többször ellenőriztem, és nem volt jó...
2011. szept. 27. 20:58
1/4 BKRS válasza:
Eloszor is a jobb oldal az x-1 lesz.
Aztan szorozzuk meg mindket oldalt 15-tel
3(20x-80) -5(15x-6)=15(x-1)
60x - 240 - 75x + 30 = 15x -15
-30x = 195
x= -6,5
2/4 anonim válasza:
4x-16-(5x-2)=-1+x
-x-14=-1+x
2x=-13
x=-6,5
Ezt is próbáld ki! Én is elrontottam?
3/4 BKRS válasza:
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Rájöttem mit rontottam el az ellenőrzésben, később vettem egy mínusz jelet. Köszi mégegyszer :)
2011. szept. 27. 21:17