Matekházi nagyon fontos X2 + 25X2/ (x+5) 2 =11 mi az eredmény?

2011. okt. 27. 17:51
 1/5 A kérdező kommentje:
a 2-ek felső indexbe vannak és valaki írja meg hogy milyen logika alapján oldotta meg
2011. okt. 27. 17:56
 2/5 BKRS ***** válasza:
83%

Szorozzuk mindket oldalt (x+5)^2 -nel:

x^2 * (x+5)^2 + 25x^2 = 11 (x+5)^2

x^2 * (x+5)^2 + 25x^2 - 11 (x+5)^2=0

(x^ - (x+5)) * (x^2 + 11(x+5)) = 0

(x^2 - x - 5) ( x^2 +11x + 55) =0

Vagy x^2 - x - 5 =0

vagy x^2 +11x + 55 =0

Ez ket masodfoku egyenlet,

megoldhato megoldokeplettel.

A masodik egyenletnek nincs valos gyoke,

az elsonek meg (1 +/-√21 )/2

2011. okt. 27. 18:17
 3/5 BKRS ***** válasza:
A 4. sorban (harmadik egyenlet sor) az x^ utan kimaradt a kettes, x^2 akart eredetileg lenni.
2011. okt. 27. 18:18
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2011. okt. 27. 18:41
 5/5 anonim válasza:
ogy jöttél rá arra a szorzat alakításra?
2017. szept. 27. 20:30