2011. okt. 27. 17:51
1/5 A kérdező kommentje:
a 2-ek felső indexbe vannak és valaki írja meg hogy milyen logika alapján oldotta meg
2011. okt. 27. 17:56
2/5 BKRS válasza:
Szorozzuk mindket oldalt (x+5)^2 -nel:
x^2 * (x+5)^2 + 25x^2 = 11 (x+5)^2
x^2 * (x+5)^2 + 25x^2 - 11 (x+5)^2=0
(x^ - (x+5)) * (x^2 + 11(x+5)) = 0
(x^2 - x - 5) ( x^2 +11x + 55) =0
Vagy x^2 - x - 5 =0
vagy x^2 +11x + 55 =0
Ez ket masodfoku egyenlet,
megoldhato megoldokeplettel.
A masodik egyenletnek nincs valos gyoke,
az elsonek meg (1 +/-√21 )/2
3/5 BKRS válasza:
A 4. sorban (harmadik egyenlet sor) az x^ utan kimaradt a kettes, x^2 akart eredetileg lenni.
4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2011. okt. 27. 18:41
5/5 anonim válasza:
ogy jöttél rá arra a szorzat alakításra?