Egy baromi egyszerű matekfeladat:
x(x+6)+(16+8x)/(x+2) = 0
Én eddig jutottam de nem jó:
x^3+8x^2+20x+16=0
Másodfokú egyenleteket veszünk, de ebből sehogy se tudom kihozni azt, hogy egy másodfokú legyen (nincs megoldása, de azért szeretném tudni, hogy is kell ezt levezetni).
2011. okt. 16. 18:46
1/2 anonim válasza:
(16+8x)/(x+2)=8
ha átrendezed az egyik zárójelet, akkor jobban látszik:
(8x+16)/(x+2)=8
Ennek fejében az eredeti egyenlet:
x(x+6)+8=0
Az első tagban simán elvégzed a zárójelbontást:
x^2+6x+8=0
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. okt. 16. 19:47