Levezetné nekem valaki, mert sehogy se jön ki az eredmény?


Egy baromi egyszerű matekfeladat:

x(x+6)+(16+8x)/(x+2) = 0


Én eddig jutottam de nem jó:

x^3+8x^2+20x+16=0


Másodfokú egyenleteket veszünk, de ebből sehogy se tudom kihozni azt, hogy egy másodfokú legyen (nincs megoldása, de azért szeretném tudni, hogy is kell ezt levezetni).


2011. okt. 16. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

(16+8x)/(x+2)=8


ha átrendezed az egyik zárójelet, akkor jobban látszik:

(8x+16)/(x+2)=8


Ennek fejében az eredeti egyenlet:

x(x+6)+8=0

Az első tagban simán elvégzed a zárójelbontást:


x^2+6x+8=0

2011. okt. 16. 18:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. okt. 16. 19:47