11. -es matek- trigonometrikus egyenletek, mennyi az a tg5x?


a kétszeres szögek szögfüggvényeit tanultuk már, ere kaptamezt a házit; tg5x=tgx

a többit meg tudtam csinálni, de ilyet még nem láttam, első körben ha valaki elárulná amit a kérdésben feltetttem aztán megpróbálom megoldani önállóan. köszi

(vagy lehet elírtam és tg2x lenne? már én sem tudom...:(


2011. ápr. 6. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagy az esélye, hogy tg2x mert az egy összegzési képlet :) és az a lényeg az egyenletnek hogy igazzá kell tenni az egyik oldalt a másik oldallal :) tg5x az már sorozatok felbontása lenne ami sztem lehetetlen.
2011. ápr. 6. 11:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet tg(5x)=tg(x) is.

Azon kell elgondolkozni, hogy például tg(30fok)=tg(210 fok)=tg(390fok)=tg((-150fok), meg sorolhatjuk végtelenségig (+-n*pi)

5X= x+n*pi, vagy 5x=(pi+x)+n*pi, így rengeteg megoldás lesz, számológépen lehet ellenőrizgetni.

2011. ápr. 6. 13:41