Másodfokú egyenlet megoldás?


Hülye vagyok a matekhoz nagyon. Már egy ilyen egyszerűnek látszó feladattal sem tudok mit kezdeni.

És még vannak zárójeles, törtes vagy milyen feladatok is... de már ez sem megy.


2x²-x-6=0


2011. szept. 11. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Nyisd ki a könyved, ott lesz hogy kell megoldani...
2011. szept. 11. 19:26
 2/16 A kérdező kommentje:
...
2011. szept. 11. 19:53
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Van rá egy nagyon egyszerű megoldóképlet :p üsd be google-be és meglátod. No nem azért nem írom le mert szemétkedek, hanem mert így legalább te dolgozol ^^
2011. szept. 11. 19:53
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudom a megoldóképletet, de akkor sem megy.
2011. szept. 11. 19:58
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem?:/ a megoldóképlet [link]

Ahol a='négyzetes tag', b='négyzetkitevő nélküli tag' c=a sima szám

Szóval jelen esetben a=2, b=-1 és c=-6 Ezek után csak be kell helyettesíteni és kész.

2011. szept. 11. 20:41
 6/16 A kérdező kommentje:

X=-1 +- √ -1²-4×4×(-6) per alá 2×4


Tovább nem megy, meg, hogy egyátalán jó-e eddig...

2011. szept. 11. 20:41
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem létezik, hogy ennyire nem megy nekem. Az általad leírtakat beírtam egy megoldóprogramba, van megoldása.

Már jó ideje számolom de nem jön ki sem ez, sem bármilyen másik másodfokú egyenlet megoldása.

2011. szept. 11. 22:03
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]

Leírtam végig mi merre miért.

2011. szept. 11. 22:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat esz szopas, ennel mar csak nehezebb dolgok jonnek.Hanyadikos vagy?

Am mindig kell szamolj diszkriminanst (deltat) ami b^2-4ac

b=az a szam ami a sima x elott van

a=az a szam ami az x^2 elott van

c=a szabadtag

Tehat 1-4*2*(-6)=49

Megjegyzeskent mindig nezd a a deltat. Ha delta nagyobb mint 0 akkor ket kulonbozo valos megoldas letezik. Ha delta=0 akkor 1 valos megoldas letezik. Ha delta kisebb mint 0 akkor 2 komplex megoldas van. Bar ez 10-es anyag, vagyis en akkor tanultam, sztem magyarba csak egyetemen mutatjak, a te jovodbe meg a matek biztos nem fog szerepelni, szal mind1. Nah mivel itt a delta nagyobb mint 0 ezert 2 megoldasod lesz. Az elso megoldas, x_1=(-b-sqrt(delta))/2a=-3/2

x_2=(-b+sqrt(delta))/2a=2

*sqrt=gyok

Ennyi az egesz

2011. szept. 11. 23:02
 10/16 A kérdező kommentje:

22:54

Köszönöm, egy másik hasonló feladatot meg tudtam csinálni ez alapján... De tévedtem:

3x²=2-5x

Szerintem: x1=2; x2=0,sok 3-as

Gép szerint: x1=1; x2=0,6667


Még mindig nem tiszta. Már éjfél elmúlt, de még mindig itt szenvedek vele.

És még van zárójeles feladat is ahol már maga a zárójel felbontás sem megy. Hogy fogom én ezt megérteni...


23:02 Köszönöm! 10.-es anyag.

2011. szept. 12. 00:05
1 2