Hogyan lesz ebből másodfokú egyenlet?


1.(x+2)(y+3)=425

2.xy=330


Ez egy egyenletrendszer


2011. febr. 27. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az lesz! kifejezed az alsóból, hogy y=330/x és ezt beírod a felső egyenletébe. elvégzed a szorzást. ezt kapod:

330+660/x+3x+6=425 (ha nem számoltam el)

itt szorzol x-el és már ott is a másodfokú.

0ra redukálsz és megoldóképlet....

2011. febr. 27. 15:22
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. febr. 27. 15:27