1.(x+2)(y+3)=425
2.xy=330
Ez egy egyenletrendszer
2011. febr. 27. 15:15
1/2 anonim válasza:
az lesz! kifejezed az alsóból, hogy y=330/x és ezt beírod a felső egyenletébe. elvégzed a szorzást. ezt kapod:
330+660/x+3x+6=425 (ha nem számoltam el)
itt szorzol x-el és már ott is a másodfokú.
0ra redukálsz és megoldóképlet....
2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. febr. 27. 15:27