(2-3x)-(X-1)


Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy kell felbontani?:S

Az egyenlet másik oldalát azt értem, abban azonosság lesz, de ezt egyszerüen nemtudom hogy felbontani, köszönöm elöre is aváalszt!


2011. márc. 8. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

ezeket nem véletlenül összeszorozni kéne? mert ha csak kivonni egymásból, az pofon egyszerű.. na de leírom mindkettőt


(2-3x)-(X-1) = 2-3x-x+1 = 1-4x


az x a négyzeten, ezt így fogom jelölni, mert nem tudom normálisan leírni: x(2)

(2-3x)*(X-1) = 2x-2-3x(2)-3x = -3x(2)-x-2

és ezt megoldóképlettel oldd meg.

2011. márc. 8. 21:13
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiányzik erről valami? Mert ez így 3 - 4x és az első zárójel is felesleges.
2011. márc. 8. 21:13
 3/3 A kérdező kommentje:

már megvan, csak egyszerüen felkellet bontani :D:D:D


[link]


még ez kéne :$

2011. márc. 8. 21:28