(2-3x)-(X-1)
Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy kell felbontani?:S
Az egyenlet másik oldalát azt értem, abban azonosság lesz, de ezt egyszerüen nemtudom hogy felbontani, köszönöm elöre is aváalszt!
2011. márc. 8. 20:50
1/3 anonim válasza:
ezeket nem véletlenül összeszorozni kéne? mert ha csak kivonni egymásból, az pofon egyszerű.. na de leírom mindkettőt
(2-3x)-(X-1) = 2-3x-x+1 = 1-4x
az x a négyzeten, ezt így fogom jelölni, mert nem tudom normálisan leírni: x(2)
(2-3x)*(X-1) = 2x-2-3x(2)-3x = -3x(2)-x-2
és ezt megoldóképlettel oldd meg.
2/3 anonim válasza:
Nem hiányzik erről valami? Mert ez így 3 - 4x és az első zárójel is felesleges.
3/3 A kérdező kommentje:
2011. márc. 8. 21:28