2(x-3)^2
és
(x+2)^2+3
Segítsetek, légyszi'!
2011. okt. 13. 17:40
1/4 anonim válasza:
1- 2(x²-6x+9) =(gondolom mindkettő egyenlő nullával az egyenletben)
2x²-12x+18
x²-6x+9
megoldóképlettel: x1,2=12+-√12²-4*9 egész osztva 4
x1=5,6 x2=0,4
2/4 anonim válasza:
2- (x+2)²+3=0
x²+4x+4+3=0
x²+4x+7=0
x1,2= -4+-√16-4*7 egész osztva 2vel
x=-2 csak egy megoldás mert gyök alatt - van és az értelmetlen
3/4 anonim válasza:
De visszaellenőrizve egyiknél se jók a gyökök. Akkor ezek milyen egyenletek? Mert akk gondolom nem véletlen nem írtad h egyenlő 0val. Viszont így nem lehet megoldani
4/4 A kérdező kommentje:
halvány lila gőzöm sincs, én ezeket kaptam meg, és teljesen elveszve állok az egész matematika nevezetű tantárgy előtt. azért köszönöm :)
2011. okt. 13. 17:58