Mennyi az alábbi két egyenlet megoldása, ill. megoldásánal lépései?


2(x-3)^2


és


(x+2)^2+3


Segítsetek, légyszi'!


2011. okt. 13. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

1- 2(x²-6x+9) =(gondolom mindkettő egyenlő nullával az egyenletben)

2x²-12x+18

x²-6x+9


megoldóképlettel: x1,2=12+-√12²-4*9 egész osztva 4

x1=5,6 x2=0,4

2011. okt. 13. 17:46
 2/4 anonim ***** válasza:

2- (x+2)²+3=0

x²+4x+4+3=0

x²+4x+7=0

x1,2= -4+-√16-4*7 egész osztva 2vel

x=-2 csak egy megoldás mert gyök alatt - van és az értelmetlen

2011. okt. 13. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
De visszaellenőrizve egyiknél se jók a gyökök. Akkor ezek milyen egyenletek? Mert akk gondolom nem véletlen nem írtad h egyenlő 0val. Viszont így nem lehet megoldani
2011. okt. 13. 17:50
 4/4 A kérdező kommentje:
halvány lila gőzöm sincs, én ezeket kaptam meg, és teljesen elveszve állok az egész matematika nevezetű tantárgy előtt. azért köszönöm :)
2011. okt. 13. 17:58