Matematika másodfokú egyenlet segítség?


Sziasztok! Tudtok nekem segíteni?

3x(3X+2)x(X-3)+3=(3-X)negyzeten-1


Letudnátok nekem vezetni, hogy hoygan kell megcsinálni? előre is köszönöm!!:)


2011. júl. 12. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Tessék: [link]
2011. júl. 12. 19:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó sor eleje persze "x2" lenne. :)
2011. júl. 12. 19:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. júl. 12. 19:24
 4/5 A kérdező kommentje:
A második sorban hogy lett -6x? Ez az egy nem stimmel nálam, többit már értem köszönöm!:)
2011. júl. 12. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

(3-x)^2 = (3-x)*(3-x) = 9 - 3x - 3x + x^2 = 9 - 6x + x^2

Ezért :)

2011. júl. 12. 21:30