Van két egyenletem, ax2+bx+c=0 alakra kellene hoznom őket majd a másodfokú egyenlet megoldóképletével megoldani. Segít valaki?


Az egyenletek:

[link]


A megoldóképletbe már be tudom helyettesíteni, csak ahhoz olyan alakra kellene hozni.


2010. dec. 2. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

7/x-(21+65x)/738x+11=0 /*x *7

21- 21x-65x^2+56x^2+77x=0


3x/(4x^2-1)=2/(2x-1)-1 ugye 4x^2-1=(2x+1)*(2x-1)

ezért megszorozzuk az egészet 4x^2-1 -vel, így:

3x=2*(2x+1)-(4x^2-1)

innen meg már könnyű

2010. dec. 2. 18:17
 2/2 anonim ***** válasza:
az első sorban a 3-as egy + akart lenni
2010. dec. 2. 18:19