Az egyenletek:
A megoldóképletbe már be tudom helyettesíteni, csak ahhoz olyan alakra kellene hozni.
2010. dec. 2. 18:07
1/2 anonim válasza:
7/x-(21+65x)/738x+11=0 /*x *7
21- 21x-65x^2+56x^2+77x=0
3x/(4x^2-1)=2/(2x-1)-1 ugye 4x^2-1=(2x+1)*(2x-1)
ezért megszorozzuk az egészet 4x^2-1 -vel, így:
3x=2*(2x+1)-(4x^2-1)
innen meg már könnyű
2/2 anonim válasza:
az első sorban a 3-as egy + akart lenni