a) Mekkora volt a bevétel a kezdő évben ? (0.)
b) Hány százalékkal nőtt a bevétel évente?
2011. márc. 8. 11:55
1/1 anonim válasza:
a) t helyére 0-t helyettesítünk, azaz 1,6*10^7*1.04^0 = 1,6*10^7*1 = 1,6*10^7(Ft
b) Mivel változó csak az 1,04^t -ben szerepel, látható, hogy minden évben 1,04-el szorzódik az előző évi érték. Tehát 4%-al nő a bevétel évente