Egy cég Ft-ban kifejezett bevétele 6 egymást követő év végén a következő függvénnyel írható le: t->1,6*10^7*1, 04^t Kérdést a kiegészítésben leírtam (? )


a) Mekkora volt a bevétel a kezdő évben ? (0.)

b) Hány százalékkal nőtt a bevétel évente?


2011. márc. 8. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:

a) t helyére 0-t helyettesítünk, azaz 1,6*10^7*1.04^0 = 1,6*10^7*1 = 1,6*10^7(Ft

b) Mivel változó csak az 1,04^t -ben szerepel, látható, hogy minden évben 1,04-el szorzódik az előző évi érték. Tehát 4%-al nő a bevétel évente

2011. márc. 8. 12:35