Hogy kell megoldani? Trigonometria alkalmazása?


Egy háromszög két oldala 8,6cm illetve 10,3cm. A rövidebb oldallal szemközti szög 62°15'. Mekkorák a háromszög ismeretlen oldalai és szögei?



SEgitsetek kérleeeekkkkk !!!!! Holnap dolgozat!!!!


2010. dec. 6. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
szinusztétel
2010. dec. 6. 23:28
 2/5 A kérdező kommentje:
odáig nekemis megy.. de elv nem jön ki.. mert nincs ilyen 3szög.. de ki kéne jönnie ... és nem sikerül
2010. dec. 6. 23:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, ebben a formában nem oldható meg a feladat.

Biztos jók az adatok? Nem a hosszabbik oldallal szemközti a megadott szög?

2010. dec. 7. 01:25
 4/5 anonim válasza:

Ez egy derékszögű háromszög.

A rövidebbik oldal, vagyis a= 8,6, a hosszabbik, vagyis b=10,3, ami marad az a c, vagyis az átfogó. A rövidebbik oldallal szemben lévő szög az alfa, ami 62°15'. A béta szög hiányzik, de ez egyszerű, mivel, mint már említettem ez derékszögű háromszög, így két szög ismert. A háromszög belső szögeinek összege 360 fok, vagyis BÉTA=360-(62°15'+90°), ebből adódóan BÉTA=207°45'.

Az oldal kiszámítása is egyszerű. négyzet(a)+négyzet(b)=négyzet(c), vagyis négyzet(8,6)+négyzet(10,3)=négyzet(c), ami 8,6*8,6 + 10,3*10,3=négyzet(c), így 73,96+106,09=négyzet(c), ebből adódik, hogy ha gyököt vonunk, akkor gyök(254,01)=c, ami viszont c=15,93 kerekítve.


A számításokat a később segítségre szorulóknak írtam le.

Azért remélem jól sikerült a dolgozat! :)

2014. okt. 22. 13:43
 5/5 anonim válasza:
Bocsi, rosszul írtam, a belső szögek összege 180, vagyis a BÉTA=180-(90+62°15'), ami 180-(152°15'), így BÉTA=27°45'
2014. okt. 22. 13:48