Trigonometria Igaz Hamis?

Figyelt kérdés

Sin@=Cos(pi/2-@)


k*360 = 2kPi


3k*360 = 5kPi


Pi/3 = Cos(Pi/2-60fok)


Gyök3/2 = Pi/3



Pi/3 = Sin60


2011. ápr. 18. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szép és egyszerű kis kérdések, feküdj csak neki, mert ha olyan szinten nem érted, hogy ezekre nem tudsz válaszolni, akkor a témakör többi részére halvány esélyed sem lesz. Még olyan is van közötte, amire egyszerűen számológéppel is válaszolhatnál.
2011. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem értem, hanem arról, hogy jó-e!!!


Ez nem feladat lenne, hanem ezeket én írtam, csak nem tudom, hogy helyesen gondolom e.


Elvileg mind igaz kivéve a harmadikat!


Jól gondolom?



Tod a matek is oylan, hogy lehet hogy te valamit gondolsz, és úgy csinálsz meg egy feladatot, sőt még lehet hogy szerencsétlenségedre az eredmény is jól jön ki de az egész megoldási elv mégis hüyleség, számtalan példát tudnék mutatni, én már csak úgy hívom ezt magamban, hogy alternatív matek...

2011. ápr. 18. 09:12
 3/6 A kérdező kommentje:
"de az egész megoldási elv mégis hüyleség" ez alatt azt értem, hogy nem támasztható alá tételekkel, azaz nincs bizonyítva az elv.
2011. ápr. 18. 09:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Értelek. Hát az első jó, a

k*360 = 2kPi

3k*360 = 5kPi

közül nyilván csak az egyik lehet igaz, ha átgondolod, mert ha a bal oldalt háromszorosára növeled, akkor a mérlegelv szerint a jobboldalt is kell. Ezenkívül a fok és a radián közé nem illik = jelet tenni, ezek csak megfelelnek egymásnak, hiszen az egyiknek van mértékegysége, a másiknak nincs, tehát szigorú értelemben véve nem lehetnek egyenlőek.

Ugyanezért a Pi/2-60fok nem létezik, ilyet nem írhatunk. Vagy fok, vagy radián van egy kifejezésben.

Az utolsóelőtti meg nyilván nem jó, kihagytál egy szögfüggényt.

De még egyszer, amelyikben nincs k, azt egy számológéppel is ellenőrizheted.

2011. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti hogyan lehetne igaz?

Mit kell még odaírni?

Egyenlőség jelet azért írtam, mert nem ismerem azt a jelet ami azt jelenti a matekban hogy ugyanaz.

2011. ápr. 18. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos nincs erre a középiskolákban elterjedt jelölés, lehetne talán egy nyíl vagy a kettős ~ (ezt most nincs időm kikeresni).


Jobban megnézve, csak még kávé előtt vagyok, az utolsó három mind rossz. Tipikus hiba, amikor szögeket kever össze valaki szögfüggvényekkel. Itt is ez történt. Pi/3>1, sinus és cosinus érték nem lehet nagyobb egynél.

2011. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!