Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2 Trigonometria feladatot...

2 Trigonometria feladatot megoldanátok? (elég könnyű)

Figyelt kérdés

1.Egy gépezetben lévő csavarmenet középátmérője 29 mm, a menetemelkedés6 mm . Mekkora a menetemelkedés szöge?

2.Egy 45 m magas épület egy 25 m magas épület tetejéről 14fok 2szögperces emelkedési szög alatt látszik. Milyen messze van a két épület egymástól?

Ha még vmi ábraszerűség( képzeletbeli ábrát is írnátok nagyon megköszönném.


2011. szept. 1. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan könnyű, miért nem csinálod meg te?
2011. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már vártam ezt a kérdést, azért mert én már megcsináltam,de nincs megoldása, én meg el kezdeném itt írogatni, egyszerűbb sztem az én választásom..
2011. szept. 1. 15:35
 3/5 bongolo ***** válasza:

1) Ha az átmérő 29 mm, akkor a kerület ennek pi szerese.

Egy menetet úgy képzelj el, mint egy derékszögű háromszöget, amit feltekersz a csavarra. A háromszög kisebbik befogója lesz a menetemelkedés (6 mm), a hosszabbik pedig a csavar kerülete (91,1 mm). A menetemelkedés szöge ennek a háromszögnek a kisebbik szöge. Így lehet kiszámolni:

tg α = 6/29

Ennek inverze lesz az α, 11,7°


2) Ha a 25 méteres épület tetejéről gondolatban húzol egy vízszintes egyenest a másik épülethez, onnan még 20 méterrel megy feljebb az az épület. Ez is egy derékszögű háromszög, egyik befogója tehát 20m, másik befogója pedig a két épület távolsága, d. Itt is tangenssel lehet számolni:


tg α = 20/d


α = 14°2' = 14 egész 2/60 fok = 14,033°

tg 14,033 = 0,25


d = 20/0,25 = 80 m a távolság.

2011. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bongolo ***** válasza:
Valamit elszámolhattál, nem lett megoldása. Mi volt a gond?
2011. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, Mostmár megvan h hol volt a hiba.Köszi szépen , zöld kéz.:)
2011. szept. 1. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!