Megoldanátok ezt a matek feladatot?

(3x+1)négyzeten-(3-2x)négyzeten=(2x+3)(4x-1)-8
2011. okt. 19. 19:21
 1/2 BKRS ***** válasza:
100%

(3x+1)^2 - (3-2x)^2 = (2x+3)(4x-1) - 8

Ez siman egy masodfoku egyenlet lesz, csak szet kell szedni a zarojeleket.

9x^2 + 6x + 1 - 9 + 12x - 4x^2 = 8x^2 + 10x - 3 - 8

0=3x^2 - 8x - 3

megoldokeplettel:

x=3 vagy x=-1/3

2011. okt. 19. 20:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. okt. 19. 22:24