(3x+1)négyzeten-(3-2x)négyzeten=(2x+3)(4x-1)-82011. okt. 19. 19:21
1/2 BKRS válasza:
(3x+1)^2 - (3-2x)^2 = (2x+3)(4x-1) - 8
Ez siman egy masodfoku egyenlet lesz, csak szet kell szedni a zarojeleket.
9x^2 + 6x + 1 - 9 + 12x - 4x^2 = 8x^2 + 10x - 3 - 8
0=3x^2 - 8x - 3
megoldokeplettel:
x=3 vagy x=-1/3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. okt. 19. 22:24