Ikszdé xD kérdése:

Megoldanátok nekem ezt a 8. -os fizika feladatot? Nem értem és elég sűrgős lenne.


[link] Ez a rajz a feladathoz, és itt van néhány adat:

Kéri az U1-et és az U2-t. (az 1 és a 2 azok indexek.)

R1-225 ohm

R2-15 ohm

U-12 V

És még az I-t is kéri.


Van 2 kérdése:

1. Mit mutatnak az áramkörbe kapcsolt műszerek?

2. Mit állapithatunk meg az U1 és az U2 összegéről?


A két legfelső Volt mérő és a jobb szélső pedig ampermérő. (ha esetleg valaki nem látná :))


Köszi előre is.


2011. febr. 20. 13:55
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

Ez egy egyszerű soros kapcsolás, ahol az eredő ellenállás :

Re=R1+R2= 240 ohm

Ohm Tv : R=U/I innen I=U/R => I=12/240=0,05 A


Az egyes ellenállásokon az ellenállások arányában esik a feszültség Mindkét ellenálláson a teljes feszültség

tehát U=U1+U2

R1=U1/I, R2=U2/I => U1=11,25 V, U2=0,75

2011. febr. 20. 14:37