Azonnali megoldásokra lenne szükségem a következő feladatoknál! Előre is köszönöm:)

(Súrlódás nincs, a gravitációs gyorsulás 10m/s2)

1.,Egy madár tömege 3100 g, sebessége 14.8 m/s. Mekkora a lendülete?

2.,Egy korcsolyázó tömege 59 kg, sebessége 32 km/h. Mekkora a lendülete?

3., Egy autó lendülete 25622 kgm/s, sebessége 80 km/h. Mekkora a tömege?

4., Egy tavon a stég felé 1.1 m/s sebességgel közeledő 208 kg tömegű csónakba a stégről beleugrik egy 55 kg tömegű ember. Ennek hatására a csónak (a benne maradó emberrel együtt) megáll. Mekkora volt az ember sebességének nagysága az ugrás előtt km/h-ban?

5., Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 55 kg, sebessége 38.88 km/h, a jobbról érkező tömege 55 kg. Amikor találkoznak összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen 1.35 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mekkora a második korcsolyázó sebességének nagysága km/h-ban megadva?

6., Két korcsolyázó halad egymás után, az elöl lévő tömege 88 kg, sebessége 14.2 m/s, a másik sebessége 52.92 km/h. Amikor utoléri az elöl haladót összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen 14.41 m/s sebességgel. Mekkora a második korcsolyázó tömege?

7., Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 83 kg, sebessége 48.96 km/h, a jobbról érkező tömege 54 kg. Amikor találkoznak összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen 5.993 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mennyivel változott meg a rendszer (a korcsolyázók) összes mozgási energiája kJ-ban megadva?

8., Egy álló 50 kg tömegű korcsolyázónak nekiütközik egy 55.0 kg tömegű másik korcsolyázó. Rugalmatlan ütközés után együtt haladnak tovább 13.68 km/h sebességgel. Mennyivel változott meg a rendszer (a két korcsolyázó) összes mozgási energiája?


2011. nov. 4. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Még akartam is segíteni, de ez nagyon betett:


1.,Egy madár tömege 3100 g, sebessége 14.8 m/s. Mekkora a lendülete?


Lássuk csak... lendület... ha már órán nem figyeltem, akkor megnézem wikipédián... ahhááá A lendület értéke egyenlő a test sebességének és tömegének a szorzatával. Nahát.... nekem meg pont ez a két adatom van meg....

2011. nov. 4. 20:56
 2/10 anonim ***** válasza:

8) A lendület megmaradás törvénye szerint számolunk:


p = m*v

m₁ = 50 kg

m₂ = 55,0 kg


m = m₁ + m₂ = 50 + 55,0 = 105 kg


v₂ = 13,68 km/h = 13,68*1000/3600 m/s= 3,8 m/s

v₁ = ?


p = 50*0 + 55,0*v₁ = (50 + 55,0)*v₂ = 105*3,8 = 399 N•s = 399 kg•m/s, ebből v₁:


v₁ = p/m₂ = 399/55 = 7,2545 m/s (az m₁ tömegnek nulla volt az impulzusa)


E₁ = 1/2*m₂v₁² = 1/2*55*7,2545² = 1447,3 J


E₂ = 1/2*m*v₂² = 1/2*105*3,8² = 758,1 J


ΔE = E₁ – E₂ = 1447,3 – 758,1 = 689,2 J

2011. nov. 4. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:

7)

m₁ = 83 kg

m₂ = 54 kg

v₁ = 48,96 km/h = 48,96*1000/3600 m/s= 13,6 m/s

v₂ = –? (v₂<0, mert ellenkező irányú)

v₃ = 5,993 m/s


Megint csak impulzus-megmaradás (lendület-megmaradás):


p = m*v = m₁*v₁ + m₂*v₂ = 83*13,6 + 54*v₂ = (m₁ + m₂)*v₃ = (83 + 54)*5,993 = 821,041 N•s


83*13,6 + 54*v₂ = 821,041

v₂ = (821,041 – 83*13,6)/54 = –307,759/54 = –5,699 m/s


E(a) = E₁ + E₂ = 1/2*m₁*v₁² + 1/2*m₂*v₂² = 1/2*83*13,6² + 1/2*54*(–5,699)² =

= 7675,84 + 876,92 = 8552,76 J


E(b) = 1/2*(m₁ + m₂)*v₃² = 1/2*(83 + 54)*5,993² = 2460,25 J


ΔE = E(a) – E(b) = 8552,76 – 2460,25 = 6092,51 J = 6,09251 kJ


Ha megvannak a végeredemények, akkor azért jó lenne, ha kiírnád őket, mert így tudjuk ellenőrizni a számításainkat.

2011. nov. 4. 21:53
 4/10 anonim ***** válasza:

6)

p = m*v = m₁*v₁ + m₂*v₂ = (m₁ + m₂)*v₃


m₁ = 88 kg

m₂ = ?

v₁ = 14,2 m/s

v₂ = 52,92 km/h = 52,92*1000/3600 m/s= 14,71 m/s

v₃ = 14,41 m/s


Gondolom, ebből már ki fogod tudni a többit számolni.


A többi példát most már próbáld meg magadtól.

2011. nov. 4. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Ön a Debreceni Egyetem TTK karának milyen szakos hallgatója? :D

Én Biológia :D

Üdv :)

2011. nov. 11. 08:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés maradjon megválaszolatlanul, szerintem..:D
2011. nov. 12. 16:33
 7/10 anonim válasza:
miből gondolja kedves biológus,hogy a fent említett hölgy,a Debreceni Egyetem,Természettudományi karának hallgatója?
2011. nov. 12. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert a [link] nevezetű oldalon kell megoldani ezeket az "online" feladatokat és ezeket a Debreceni Egyetem hallgatóinak kell véghezvinnie, aki felvette a fizika tárgyat és pontosan ezek a kérdések voltak mindenkinek csak más számadatokkal és csak kíváncsiságból kérdeztem rá, hogy milyen szakos hallgató a kedves kérdező :D


Milyen szakos vagy? :D

Nem lesz semmi galiba :)

2011. nov. 14. 09:19
 9/10 anonim válasza:
nem feltétlenül TTK,nekünk DE-GYTK-n is ezek kellenek és együtt vagyunk TTK-val fizikán :D
2013. nov. 7. 17:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Ááá, tényleg! :D
2013. nov. 8. 20:10