A posta repulo ledobja a csomagot a tengerbe egy hajó k¸ozelébe. A repulo gyorsasága a földfelszinehez kepest 180 km/h,a hajo gyorsasaga (ugyan olyan nehéz) 36 km/h. A repulo 320m magasan repul. Milyen távolságra a hajotol kell elengednie a repulorol a csomagot,hogy kozvetlen kozeleben esen le a hajohoz,ha a repulo ugyan olyan iranyba halad mint a hajo? (a hajo meretet nem vesszuk figyelembe)

>{320 m és 480 m}<


2011. nov. 3. 21:21
 1/2 BKRS ***** válasza:

320m magasan repul a repulo, ezt az utat a csomag t ido alatt teszi meg:

320 = 0,5 * 9,81 * t^2

t^2 = 320/(0,5*9,81)

t=8,077 ses.

A hajo ez ido alatt (36/3,6)*8,077=80,77 m-t tesz meg,

a csomag vizszintes iranyu sebessege ugyanaz lesz mint a repuloe,

tehat a csomag pedig:

(180/3,6)*8,077 = 403,85 m-t halad ugyanebbe az iranyba.

Tehat akkor (180/3,6)*8,077 -(36/3,6)*8,077 = 323,08 m-rel a hajo elott kell elengedni a csomagot.

2011. nov. 3. 21:31
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ment a zold kez
2011. nov. 4. 09:17