Matek. Térfogat, felszín. Megoldanátok ezt a pár feladatot?


1. Egy nyitott tetejű hengernek 180cm az átmérője, 15m a magassága. A;V?


2.Egy hasábnak(háromszög alappal) kell A;V. Méretek: Háromszög legrövidebb oldala:2cm

Két hosszabbik oldala:3cm

Téglalap hosszabbik oldala:4cm


3.Egy téglatestbe (10cm, 12cm, 15cm)belefúrtunk egy 6cm átmérőjű hengert. A,;V?


4.Egy hordó átmérője 15cm, magassága 30cm. A;V?


2009. máj. 22. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Jajj, de rég vettük már ezeket, már annyira nem emléxem rá, de azért megpróbálom

1.)

A

ha nyitott tetejű, nyilván van alja (kör) és annak ki kell számolni a területét: r a másodikon* pí = 1,8/2 a másodikon *pí=0,81*3,14 = (kb)2,54 négyetméter

akkor ki kell számolni a henger lapjának is a területét, ami 15*kör kerülete

kör kerülete = 2*r*pí= 2*0,9*3,14 = (kb)5,65

5,65*15= 84,75

84,75 + 2,54 = 87,29

V

kör területe * magasság = 2.54*15 = 38,1 köbméter


2.)

őő nem kellene a háromszög magassága alul? vagy anélkül hogy kell kiszámolni a területét? Xd


3.)

V

V téglatest 10*12*15 = 1800

V henger (ha a magasság 15 cm, de nem tudom melyik)

Tkör*m

Tkör=ramásodikon*pí= 9*3,14=28,26

28,26*15=423,9

V = 1800-423,9= 1370,1

A

A téglatestpalást =2*10*15+2*12*15=300+360=660

a két alap területéből (2*10*12=240) ki kell vonni a henger két alapjának területét(2*28,26=56,52)

240-56,52=183,48

A=660+183,48=843,48

4.)

d=15=>r=7,5

m=30

t kör= 7,5amásodikon*3,14=(kb) 176,63

V = 176,63*30=5298,9köbcenti

A = 2*Talap+Tpalást= 94,2+ Kkör*30

Kkör= 2*2*r*3,14=2* 2*7,5*3,14=94,2

A=94,2*30=2826 négyzetvcenti


Most hálálkodhatsz, fél óráig csináltam

2009. máj. 22. 15:49
 2/5 anonim ***** válasza:

1: A: 89,8668 m

V: 38,151 m3


2: A: 72 cm

V: 72 cm3


3: sajnos ezt nem értem


4: A: 7065 cm

V: 5298,75 cm3

2009. máj. 22. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Te mindennap itt csináltatod a leckédet?
2009. máj. 22. 16:41
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Azért elég gáz, h ilyen feladatokat itt csináltatsz meg. Az első pl konkrétan annyi, h kinyitod a függvénytáblát, megkeresed a képletet, és beírod a számokat. Nem hiszem h ez olyan nagyon bonyolult.

Hogy segítsek is, ne csak bunkó legyek: A harmadik feladatban kiszámolod a téglatest palástját (tehát az oldalainak a területét). Aztán kiszámolod a tetejének (és egyben az aljának is, mert h ugyanakkora) a területét, és ebből levonod a henger tetejének a területét. Ezeket összeadod. Emellé kiszámolod a henger palástját (amiben az alja és a teteje ugyebár nincsen benne), és ezeket megint csak összeadod. (tehát összesen a téglatest palástját, 2* a téglatest tetejéből a henger tetejét, és a henger palástját). Ezzel meg is van a felszín.

Térfogat még egyszerűbb. Kiszámolod külön a téglatest térfogatát (ha nincsen belefúrva semmi), majd a henger térfogatát, és az elsőből kivonod a másodikat. Remélem érthető. Kérlek ne várd el, h más csinálja meg...

2009. máj. 22. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahh most néztem h már ezt is leírták előtte...csak annak a válaszát figyeltem, aki nem értette a harmadik feladatot.
2009. máj. 22. 17:34