Segíts! Kis matek:Ha két tag összege egyenlő az egyik taggal, akkor a másik tag csakis 0 lehet. Igaz ez az állítás vagy hamis?

2011. okt. 4. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

a+b=a /-a

b=0


Úgy tűnik, igaz.

2011. okt. 4. 12:47
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi

igen,de ez az elv csak akkor valós,ha az a és a b is 0

vagy is:0+0=0

így értetted?

2011. okt. 5. 08:18
 3/4 anonim ***** válasza:

'a' bármi lehet. Pl. a=5 esetén:

5+b=5

Mindkét oldaból levonunk 5-öt.

b=0

2011. okt. 5. 10:37
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

igen értem,köszönöm.

2011. okt. 6. 08:11