Trigonometria, hogyan oldjuk meg levezetéssel?


Ezek a feladatok lennének:

Bizonyítsuk be:

a) cos^4*(pi/8)+cos^4*(3pi/8)+cos^4*(5pi/8)+cos^4(7pi/8)=3/2

b) cos^4*(pi/12)+cos^4*(7pi/12)=7/8

c)Mennyivel egyenlő?

sin*(25pi/8)*cos(-43pi/8)=?

Segítsetek szépen kérlek!


2011. márc. 17. 17:16
 1/9 DudoloPocok ***** válasza:

cos(-x)=cosx

sin(π+x)=-sin x

cos(π+x)=-cos x

sinx*cosx=0.5*sin 2x


sin*(25pi/8)*cos(-43pi/8)=sin*(2π+π+π/8)*cos(-2*2π-π-π/8)=

sin*(π+π/8)*cos(-π-π/8)=-sin(π/8*cos(π/8)=0.5*sin(2π/8)=0.5*sin π/4=√2/4

2011. márc. 17. 17:32
 2/9 anonim ***** válasza:

c)Mennyivel egyenlő?

sin*(25pi/8)*cos(-43pi/8)=?

Itt nem véletlenül kivonás akart lenni? Mert akkor a különbségük 0.

Egyébként a többinél azt csinálnám, hogy kiszámolnám pi/8 illetve pi/12 koszinuszát, illetve ennek megfelelő többszöröseinek koszinuszát addíciós tételekkel, és ezeket emelném negyedik hatványra és elvégezném az összeadásokat. Gondolom, azt nem fogadják el, ha azt mondod, beírtad számológépbe. (Én beírtam, és kijöttek a megfelelő értékek.)

Próbáld meg és ha nem megy, segítek.

2011. márc. 17. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek: cos(-43pi/8) = cos(-2*2π-π-3π/8), nem pedig cos(-43pi/8)
2011. márc. 17. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Mármint, nem pedig cos(-2*2π-π-π/8)
2011. márc. 17. 17:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a.) feladat megoldását leírtam, sajnos itt nem tudom csatolni, de meg tudod nézni:

[link]

Ha így hasznos, akkor folytathatom, illetve folytathatjuk privát e-mailben.

2011. márc. 17. 19:01
 6/9 DudoloPocok ***** válasza:

első vagyok, figyelmetlen voltam, helyesen :



cos(-x)=cosx

sin(π+x)=-sin x

cos(π+x)=-cos x

cos(π/2-x)=-sin x

sinx*cosx=0.5*sin 2x


sin*(25pi/8)*cos(-43pi/8)=sin*(2π+π+π/8)*cos(-2*2π-π-3*π/8)=

sin*(π+π/8)*cos(-π-3π/8)=-sin(π/8)*cos(4π/8-π/8)=

-sin(π/8)*cos(π/2-π/8)=sin^2(π/8)

2011. márc. 17. 21:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kérted a kérdés kiemelt ismétlését: 03. 17. 21 óra 01 perckor az a.) feladatot, később a többit is leírtam részletesen itt: [link]

Ha gondod van vele ajánlottam a privát segítséget is ez továbbra is fennáll.

2011. márc. 21. 18:01
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. márc. 22. 17:28
 9/9 A kérdező kommentje:
Az volt a baj,hogy nem működött az oldal.Köszönöm mégegyszer! :D
2011. márc. 22. 17:39