Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol óra időt (pl.13:42 lesz...

Angol óra időt (pl.13:42 lesz 2 perc múlva) segítesz megérteni? Hogy kell leírni?

Figyelt kérdés

Az egyszerűbb mondatok pl. 10 óra múlt 10 percel ( it's ten minutes past 10)DE a bonyolultabb mondatok nem mennek.


15:54 perc lesz 7 perc múlva ezt hogy kell mondani? Szerintem: It's 7 mintes to fifteen fifty-four! Ez így jó?

Valaki segítsen légyszíves! Köszönöm előre is! :)


2010. nov. 11. 15:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De mostmár végre rájöttél, hogy mért mondtál hülyeségeket? Írjál rendes létező időket és ellenőrzöm!
2010. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
amúgy ketten vagyunk 86% :P
2010. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
:D Igen rájöttem mért írtam "baromságot". Viszont ezt várták el tőllünk, ezt is meg kellett tanulni. De azért köszi!
2010. nov. 14. 12:34
 14/18 anonim ***** válasza:
Ezt nem várták el tőletek, hogy tíz óra negyvenkettő lesz hét perc múlva, meg kilenc óra harmincnyolc múlt három perccel, mert ilyen nincs!!! Az angoltanár nem gyengeelméjű, ilyeneket nem mondhatott!
2010. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Szerintem feleslegesen vitatkozunk. Oké, aláírom, hogy az angolok ilyet nem használnak. Viszont megbeszéltük a tanárral, hogy magyarban ezt haználjuk és írtunk ki pár ilyen mondatot. Tehát "kérte", hogy tanuljuk meg :)
2010. nov. 15. 16:07
 16/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagy normális, gyerek!!!!!!!Ilyen NINCS, hogy hét óra negyvenkettő lesz három perc múlva! Nemcsak az angolban nincs, a MAGYARBAN NINCS!!! NINCS, NINCS, NINCS!!!

Magyarul a negyedhez, félhez, háromnegyedhez viszonyítjuk. 3/4 8 lesz két perc múlva, 1/4 9 múlt három perccel, de ez messze nem az, mint amiket te összehordtál. Annak, hogy 13 óra 42 lesz két perc múlva, semmi értelme, ilyet ember nem mond, NEM MOND, NEM MOND!!!Csak azt mondja, hogy 10 perccel múlt fél vagy öt perccel múlt háromnegyed. (Angolul twenty to 2 p.m )Nem tesz hozzá a negyvenhez kettőt, csak azért, hogy utána legyen mit levonnia! Nem mondja, hogy 15.54 lesz hét perc múlva, hanem az 15 óra 47, vagyis két perccel múlt háromnegyed. Mért pont 54 és mért pont hét? Akkor mért nem azt mondod, hogy 53 lesz 6 perc múlva, vagy 55 lesz 8 perc múlva? (Angolul 13 minutes to 4 p.m.) Ilyet a tanárod sem mondhat! Legalább a szüleidet vagy más tanáraidat kérdezd meg!

2010. nov. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Barbárszakos tanárok... :/


Minden alapműveltséget képesek elveszteni..

2010. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Értem, de azért kicsit sok vagy már! Segítettél, nagyon hálás vagyok érte. Most, hogy MEGÉRTETTEM, AZAZ MEGÉRTETTEM már nem kell nem normálisnak nevezni. Ne érts félre nem bántottad meg a kis lelkem, de ne nézz már teljesen hülyének. KÖSZÖNÖM, most már segíts másnak!
2010. nov. 17. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!