Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítesz? Matek 10. o Szeretné...

Segítesz? Matek 10. o Szeretném megérteni, hogy hogyan kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Azthiszem nevezetes azonosságal...?


(1)x+y=3

(2)xy=2


2010. dec. 8. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:

2 út áll előtted. 1) Két ismeretlened van, két egyenlettel. Egyik ismeretlenből a másikat kifejezed, és a másdik egyenletbe beírod.

2) Ha felhasználod a Viéte-formulákat, akkor elmondhatod, hogy ha van valós gyöke eme egyenletrendszernek, akkor azok kielégítik az x^2-3x+2=0 egyenletet.

2010. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fejezd ki a másodikból mondjuk y-t:

y=2/x


Ezt helyettesítsd be az elsőbe:


x + 2/x = 3


Szorozz be x-szel:


x^2 + 2 = 3x


Rendezd át:


x^2 - 3x + 2 = 0


Oldd meg ezt, mint másodfokú egyenletet. A megoldóképletet gondolom tudod.

A megoldások: x=2 és x=1


Ha x=2

akkor y=2/x=1


Ha x=1

akkor y=2/x=2

2010. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

jaaaj köszi köszi a gyors választ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

meg is próbálom gyorsan:) jah de még valami... a zárójelbe tett számokkal mit csináljak?:$

2010. dec. 8. 23:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Csak az egyenletek vannak megszámozva..
2010. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem akarok kötekedni, de a feladatszáma a tankönyvban 1317/a feladat és amit lertam maga az a feladat.És még nem találkoztam ilyennel, de órán se:O szal nem értem:/
2010. dec. 8. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!