Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol óra időt (pl.13:42 lesz...

Angol óra időt (pl.13:42 lesz 2 perc múlva) segítesz megérteni? Hogy kell leírni?

Figyelt kérdés

Az egyszerűbb mondatok pl. 10 óra múlt 10 percel ( it's ten minutes past 10)DE a bonyolultabb mondatok nem mennek.


15:54 perc lesz 7 perc múlva ezt hogy kell mondani? Szerintem: It's 7 mintes to fifteen fifty-four! Ez így jó?

Valaki segítsen légyszíves! Köszönöm előre is! :)


2010. nov. 11. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem, hanem így:

It's seven minutes to fifteen forty four.

2010. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ja bocs: fifty four
2010. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi hogy segítettél, de nem így írtam le én is, ahogy te? De így legalább biztos vagyok benne. :D

Akkor ez hogy: 13:42 lesz 2 perc múlva így van: It's two minutes thirteen forty-two?

2010. nov. 11. 15:41
 4/18 anonim ***** válasza:

Olyat magyarul sem mondunk hogy 13:42 lesz 2 perc múlva..


Az 13:40..


fifty-four, twenty-four, thirty-eight... tizesek és egyesek közé mindig kötőjel kell, csak úgy megjegyzem; de ez nagyon kis apróság.


Amerikai angolban, "past" helyett gyakran "after"-t mondunk.. Hétköznapokban nyugodtan mondhatod simán is, pl 8:13 -> eight thirteen

2010. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A te kérdésedben is rosszul írod, de az a kisebbik baj, mert ez egy kérdés. A nagyobbik baj az, hogy az első válasz egy totális értelmetlen zagyvaság, mink válaszol, aki nem tudja.

1/4 4: It's quarter past 3.

1/2 4: It's half past 3.

3/4 4: It's quarter to 4.

0-30 perc között:

it's 5/10/20/25 past 3. pl 3.05

31 perctől egészig: it's 25/20/10/5 to 4. Tehát mondjuk 3.55. Ezeknél nincs minute. Azt csak akkor teszed ki, ha nem osztható öttel, pl 3 perccel múlt, 9 perc múlva lesz stb.

A 12 fölötti órákat felejtsd el, azt így az angol nem használja. Mondod a 12-ig terjedő órát és hozzáteszed, hogy p.m. (=du.) A 12fölötti órákat csak pályaudvari idő formájában mondjuk, pl 13.45=thirteen forty five. De ez nem az az eset, amit kérdeztél a to-val meg past-tal.

2010. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Azt jegyezd meg, hogy a negyed=quarter, fél=half


Ha egész óra, akkor It's 8 o'clock.


Ha kevesebb, vagy pont 30 perccel múlt el valami, akkor úgy mondod, hogy It's X past Y.=X perccel múlt Y óra. Az X helyére a halfot és a quartert is beteheted, de 30-nál nagyobb számot nem.


Ha több, mint 30 perccel múlt el valami, akkor az úgy van, hogy It's X to Y.=X perc múlva lesz Y óra. Itt is használhatod a quartert (a halfot már nem).

Ahogy előttem írták, 12-nél több óra nincs, ha délelőtt van, és fontosnak érzed elmondani, akkor az "am" ( éjem-nek kell mondani :D) tehát mondjuk It's half past ten am.

Ha meg délután, akkor "pm" (píem :D) It's ten to eleven pm. Azt, hogy am meg pm nem nagyon szokták hozzámondani, mert vélhetőleg az idő után érdeklődő ember azt csak tudja, hogy reggel van-e, vagy este, de ha neten például ha megnézed, hogy hánykor kezdődik a focimeccs, ott ki van írva például.

2010. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.

De akkor amit leírtam: "15:54 perc lesz 7 perc múlva ezt hogy kell mondani? Szerintem: It's 7 mintes to fifteen fifty-four! Ez így jó? "


Ha valaki lenne még oly kedves és lellenőrizné ezeket az idő dátumokat:


4.22 múlt 7 percel : It's 7 past four (14= fourteen) twenty-two

6.02 múlt 22 percel: It's 22 past six two

7.49 lesz 20 perc múlva: It's 20 to seven forty-nine

2010. nov. 11. 18:41
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan beszélsz, te gyerek! Komolyan gondolod ezeket az időket, hogy

"15:54 perc lesz 7 perc múlva"

"4.22 múlt 7 percel" "6.02 múlt 22 percel":

"7.49 lesz 20 perc múlva" Amiket írtál, annak semmi értelme nincs! Már a kisegítő iskolában is tanítanak angolt? Elolvastad egyáltalán, amit írtunk?

Te összekevered az angolt a számtannal! ILYEN ÓRÁKAT NEM MONDUNK, NEM ÉRTED MEG?!! Ha tőled megkérdezik, hogy hány óra, azt válaszolod, hogy 2 perc múlva lesz 6 óra 58 vagy azt, hogy négy perc múlva hat?

Amellett, hogy egyáltalán nem vetted figyelembe azt, amit többen is írtunk, hogy 12 fölötti órák nincsenek ebben a formában. És a pályaudvari időt kevered a hétköznapi időkifejezéssel. És olyan, hogy idődátum, olyan nincs. Van az óra, pontos idő kifejezése és van a dátum, hogy milyen hónap hanyadika van. Idődátum nincs!

Na ugorj neki még egyszer! Lehetőleg ne úgy, hogy tíz perccel múlt hét óra negyvenkettő!

2010. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
de olyat szoktak mondani, hogy fél 8 lesz 3 perc múlva, de szerintem a angolok nem használják, legalábbis én nem hallottam róla, szerintem nem az a legfontosabb dolog, hogy háromféleképpen el tudd mondani a pontos időt minél bonyolultabban :P
2010. nov. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

86 %-os!


Igen, komolyan golndoltam ezeket az időket, sajnálom ha felidegesítettek. "Már a kisegítő iskolában is tanítanak angolt?" Öhm az angol világnyelv mindenkinek meg kell próbálkoznia vele. :)

Azért köszönöm, hogy segítettél!

2010. nov. 13. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!