Matekban segítesz kérlek szépen?


milyen számjegyek írhatók a betűk helyére hogy ez igaz legyen? azonos betűk azonos, különböző betűk különböző számjegyet jelölnek

ABC+AB+C=300


2011. nov. 4. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

a=2, b=6, c=7.

Próbálgatni kell számokat, egy kis megérzéssel.

2011. nov. 4. 19:18
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A*100+B*10+C+A*10+B+C=300 azaz

110A+11B+2C=300

A nem lehet 0, valamint 110A kisebb, mint 300 [ mivel pozitív számokat adunk hozzá és így lesz az eredmény 300] tehát A 1 vagy 2 lehet.

Ha A 1, akkor 11b+2c=190, ami nem lehet, mert 11b+2c értéke maximum 11*9+2*8=115 lehet, ezért

A=2

Ekkor 11b+2c=80

B nem lehet páratlan, mert akkor 11*b is páratlan lenne és akkor 11b+2c is [ márpedig 11b+2c=80, azaz páros]. C maximum 9 lehet [ mert egyjegyű], ezért 11b minimum 80-2*9=62 lehet -> azaz b minimum 62/11=5 lehet.

Mivel c minimum 0 lehet, 11b maximum 80, azaz b maximum 80/11=7


[ kis értelmezés az utóbbi gondolatmenethez: Ha egy összeg egyik tagját csökkentem, ahhoz, hogy a tagok összege ne változzon, a másikat kell növelnem. Vagyis, ha c-t csökkentem [ a lehető legkisebbre] akkor B nek nőnie kell ,hogy összegük ne változzon]. B így a lehető legnagyobb értékére nő, mert ha tovább nőne, c-nek kéne csökkennie, pedig az már a minimumon van [ a fenti gondolatmenetben c_min=0] Ezt játszottam el visszafelé is]



Vagyis B csak 6 lehet [ 5 és közötti páros számok]

Ekkor C=7


A megoldás:

A=2;B=6;C=7

2011. nov. 4. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:
*Vagyis B csak 6 lehet [ 5 és 7 közötti páros számok]
2011. nov. 4. 19:31
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors válaszokat:)
2011. nov. 4. 20:20