A vásárban úgy kínálják eladásra a Betyár nevű lovat,hogy csak a patkószegekért kell fizetni,a ló ingyen van.
Az első patkószeg ára 1 fillér,minden további patkószeg ára kétszer annyi fillér,mint az előzőé.
Betyár patáiba összesen 32 patkószegetvertek..Mennyiért lehet megvenni Betyárt?
2023. okt. 17. 20:04
1/2 anonim válasza:
Magyarán összesen
1 + 2 + 4 + 8 + ... + 2^31
fillért kell a lóért fizetni.
Az összeg tagjai egy mértani sorozatot alkotnak, amelynek összegképletébe behelyettesítve:
1 * (2^32 - 1)/(2-1) = 2^32 - 1 = 4294967295, tehát ennyi fillért kell a lóért fizetni.
Ha 100 fillér = 1 forint, akkor forintban a ló ára 42949672,95, tehát nagyságrendileg 43 millió forintba kerül a ló.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 18. 06:54