Gehdjfztuz kérdése:

Hogyan kell ezeket a matek feladatokat megoldani?

Nem kell helyetem megcsinálni, csak a levezetés érdekel. Írjatok példát rájuk és én majd kiszámolom.

2023. júl. 11. 07:12
 1/5 A kérdező kommentje:

1. Foxi 3-ast szeretne év végén fizikából. Jelenleg a jegyeinek átlaga 2,3 és 10 jegye van. Hányasra kell, hogy megírja a dolgozatát minimum, hogy meglegyen a 3-as? (2,5-ös átlag felett jár a 3-as)


19) 3

27) 4

36) 5

47) Ha ötösre írja meg, akkor sem lesz meg a 3-as átlag


2. Foxi és Silver 20 km-re laknak egymástól és találkozni szeretnének egy sörre. Foxi elektromos rollerrel megy, melynek 25 km/h a sebessége, Silver pedig autóval és 11 m/s-al halad. Ha egyszerre indulnak el, mekkora lesz közöttük a távolság negyed óra múlva?


1) 7,15 km

7) 5,75 km

8) 4,25 km

9) 3,85 km


3. A 250 m-es hídon egy 340 m-es tehervonat halad át 20 m/s sebességgel. Mennyi ideig tart, míg a szerelvény teljesen áthalad a hídon?


11) 29,5 s

13) 27,2 s

19) 24,5 s

22) 3,6 s


4. A méhek üresen 8 m/s-mal, míg virágporral 6,5 m/s-mal tudnak repülni. Milyen messziről hozhatnak virágport haza 30 perc alatt?


8) 6155 m

9) 6455 m

10) 6525 m

11) 6775 m


5. Szabadon eső test egy bizonyos magasságban 20 m/s sebességet, míg egy másik magasságban 40 m/s sebességet ér el. Mekkora a két hely közötti távolság?


6) 20 m

7) 40 m

8) 60 m

9) 80 m


6. 1,5 tonnás gépkocsi 5 másodperc alatt 10 m/s sebességet ér el. Mekkora a húzóerő, ha a súrlódási erő 500 N?


10) 3500 N

20) 4250 N

22) 4775 N

24) 5225 N


7. Vízszintes síkon fekvő 5 kg tömegű testet 5 másodperc alatt gyorsítottunk fel állandó gyorsulással 36 km/h sebességre. Mekkora munkát végeztünk?


13) 180 J

24) 250 J

38) 275 J

42) 325 J


8. Egy gázpalackban 0,335 kg tömegű levegő van. Hányad részére csökken a palackban a nyomás, ha 0,145 kg tömegű levegőt kiengedünk, úgy hogy közben a hőmérsékletet állandó értéken tartjuk?


1) 0,743

9) 0,638

11) 0,567

23) 0,456


9. Villamos melegítő készülékben 2,5 L vizet kell 30 perc alatt 20 °C-ról 100 °C-ra felmelegíteni. Mennyi a melegítőkészülék teljesítményfelvétele?


44) 466,66 W

49) 501,33 W

57) 533,66 W

62) 574,33 W


10. 220 V-ot 12,5 V-ra transzformálunk. A primer tekercs 880 menetes. Hány menetű a szekunder tekercs?


61) 18

62) 27

63) 45

64) 50


11. A Föld Naptól mért közepes távolsága 149,5 millió km, a Mars bolygóé 227,6 millió km. Együttállás esetén mennyi idő alatt ér a fény a Földről a Marsra?


17) 4,33 min

18) 4,77 min

19) 6,33 min

22) 7,27 min


12. Víz alatt függőleges oszlop áll, árnyéka 1 m, amikor a napsugarak 45°-os beesési szöggel érkeznek a víz felszínére. Milyen magas az oszlop, ha a víz törésmutatója 4/3?


6) 2,25 m

8) 1,75 m

10) 1,6 m

15) 1,2 m

2023. júl. 11. 07:12
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

1.

(10*2,3+x)/11>=3

...

2023. júl. 11. 08:08
 3/5 krwkco ***** válasza:
2023. júl. 11. 08:27
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

2# Pont ezért utálom a matekot, mert a legegyszerűbb feladatot ilyen hülyén írják le


1. Feladat:

"Jelenleg a jegyeinek átlaga 2,3 és 10 jegye van"

2,3 szorozva 10-zel = 23 (jegyeinek összessége)

23-hoz add hozzá azt a számot amit le akarsz ellenőrizni majd oszd el 11 el (azért nő 1-el mert hozzá tettél egy jegyet)


23+3=26 ... 26/11=2,36

23+4=27 ... 27/11=2,45

23+5=28 ... 28/11=2,55


"(2,5-ös átlag felett jár a 3-as)"

A helyes válasz tehát a "36) 5"

2023. júl. 11. 09:56
 5/5 anonim ***** válasza:

10.

A transzformátor alapegyenlete: U1/U2=N1/N2

U1=220 V, U2=12,5 V, N1=880, ezek ismertek, N2-t kell kifejezni.

2023. júl. 11. 22:25