Hogyan kell megoldani ezeket a matek feladatokat?

[link]
2023. febr. 11. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Sehogy sem kell megoldani, csak lehet.


1. Megnézed, hogy az órán mit tanultatok.

2. Egyesével próbálkozol a feladatok megoldásával.

3. Ha nem jutsz eredményre, akkor kérhetsz segítséget itt (is) úgy hogy leírod, hogy hogyan próbálkoztál, és mi okozott problémát.


Az, hogy egy kupacban ide ..., az nem szerencsés, sőt ...

2023. febr. 11. 11:04
 2/10 A kérdező kommentje:

1. Órán nem tanultunk semmit, mert mert ez a tanár csak elhadarja és senki nem is érti.

2. Meg akartam nézni a neten, hogy hogyan kell, de nem találtam meg.

3. Segítséget kértem.

Amúgy azt nem írtam ide, a 6-os nem kell.

2023. febr. 11. 11:21
 3/10 Alina Malikova válasza:
100%

Téglalap

k=(a+b) * 2

t= a*b


De ugye, nem tudod a b-t.

Rajzolj egy téglalapot.


Az átló pont egy derékszögű háromszög átfogója lesz, jelöld c-vel.


20 ² + b² = 25²

400 +b²= 625 / - 400

b²= 125

b= 15


Így már tudod, képletek fent.

2023. febr. 11. 11:35
 4/10 Alina Malikova válasza:

A kerület egyszerű: 4*a


A terület már nehezebb.

Az átlók merőlegesen fedezik egymást.

Tehát: az egyik átló, mondjuk az e= 6 cm.

A másik átlót nem tudjuk.


Rajzold le. És akkor làtod, hogy megint itt a Pitagorasz tétel.


Az átlók felei a befogók, az oldal az átfogó.


3³ + (f/2)² = 5²

9 + (f/2)² = 25 /-9

(f/2)² = 16

f/2 = 4


Ebből az f átló: 2*4=8


És az átlókból ki tudod számolni a területet:


t= e*f per 2

2023. febr. 11. 11:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. febr. 11. 11:49
 6/10 anonim ***** válasza:

A 8. feladathoz:

[link]

2023. febr. 11. 11:53
 7/10 Alina Malikova válasza:

Ennek a lényege is a Pitagorasz tétel lesz.


A kerület egyszerű: a + b + b+ c


A terület: alap * magasság / 2


Először kiszámoljuk a magasságot.


Rajzold le.


A magasság egy derékszögű háromszög befogója lesz.


A másik befogó:


A nagyobb alapból kivonod a kisebbet, és ezt elosztod 2-vel.


Pill

2023. febr. 11. 11:54
 8/10 Alina Malikova válasza:

a=10 cm

b=2.5 cm

c= 6 cm


a-c= 4

Ennek a fele 2.


Hogy miért kell így?

Rajzold le. A magasságot a c két végpontja húzd be, s látod a derékszögű háromszöget. S azt is, hogy a másik befogó - a 2 cm, amit kiszámoltunk - mindkét oldalon ugyanakkora, s ezek plusz a c adják az a hosszát.


Pitagorasz tétel:


2²+ m² = 2.5²

4 + m² = 6.25 /-4

m²= 2.25

m=1.5


Így megvan a magasságod.


t = a* m = 10*1.5= 15 cm²

2023. febr. 11. 12:01
 9/10 Alina Malikova válasza:

Ja, bocs, az első trapézos választ nem jól írtam, mert csak alap * magasság, a per 2 nem kell.



Szerintem ezek után az utolsókat már tudod, mert azok csak simán a Pitagorasz tétellel megoldhatók.


Ha gond van, írj.


Ja, a rombuszos és a trapézos ábrát kérd el szépen anyukáddal. :-)


Lelki szemeimmel látom, hogy megvan nála.

2023. febr. 11. 12:04
 10/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy kérjem el?
2023. febr. 11. 13:23