*Egy egyenletet
1, 2×3^x-1^+3^x+3^=83
2, 3^x^-3^x-1^-7×3^x-3^=33
3, 3×2^x+2^-5×2^x^-3×2^x-2^=50
Remélem értitek mert nem tudom jobban felirni ^ ez a jel amikor hatványba van, nagyon megköszönném a segítséget
2022. okt. 4. 20:56
1/2 anonim válasza:
Sikerült egyértelműen felírnod, nem így szoktuk jelölni, de nem baj.
Pontosan mi okozza a problémát?
2/2 krwkco válasza:
1, 2*3^(x-1)+3^(x+3)=83
2, 3^x-3^(x-1)-7*3^(x-3)=33
3, 3*2^(x+2)-5*2^x-3*2^(x-2)=50
Ez a szokásos felírás, ha nem lehet a hatványkitevőt megemelve és kisebb karakterrel írni.
A megoldás lényege, hogy a kitevőben levő összeg vagy különbség a hatványok szorzásának felel meg. x^(a+b)=x^a*x^b
Ha ezt végigcsinálod és a konstans kitevőjű tagokat kiszámolod, akkor az ismeretlent tartalmazó "valamik" könnyen összevonhatóak.