Tudnátok nekem segíteni megoldani a matek feladatokat? Úgy csinaljuk hogy követünk egy 3 lépéses utmutatot ami úgy néz ki hogy 1exponencialis e? 2 mindket oldalon egy ugyanolyan szamnak egy darab hatvanyat 3 megoldjuk a hatványt mint*


*Egy egyenletet


1, 2×3^x-1^+3^x+3^=83

2, 3^x^-3^x-1^-7×3^x-3^=33

3, 3×2^x+2^-5×2^x^-3×2^x-2^=50


Remélem értitek mert nem tudom jobban felirni ^ ez a jel amikor hatványba van, nagyon megköszönném a segítséget


2022. okt. 4. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Sikerült egyértelműen felírnod, nem így szoktuk jelölni, de nem baj.


Pontosan mi okozza a problémát?

2022. okt. 4. 21:33
 2/2 krwkco ***** válasza:

1, 2*3^(x-1)+3^(x+3)=83

2, 3^x-3^(x-1)-7*3^(x-3)=33

3, 3*2^(x+2)-5*2^x-3*2^(x-2)=50

Ez a szokásos felírás, ha nem lehet a hatványkitevőt megemelve és kisebb karakterrel írni.

A megoldás lényege, hogy a kitevőben levő összeg vagy különbség a hatványok szorzásának felel meg. x^(a+b)=x^a*x^b

Ha ezt végigcsinálod és a konstans kitevőjű tagokat kiszámolod, akkor az ismeretlent tartalmazó "valamik" könnyen összevonhatóak.

2022. okt. 5. 04:13