Ezeket a matek feladatokat hogyan kell megoldani?

[link]

2021. okt. 14. 20:10
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Azt mondja a feladat, hogy a megoldóképlettel, szóval azt használd!


x₁,₂ = (-b +/- √(b^2 - 4ac)) / 2a

2021. okt. 14. 20:16
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod, egyet példaként megcsinálnál, mert ezt nem értem.
2021. okt. 14. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben a feladatban nincsenek egyenletek.
2021. okt. 14. 20:24
 4/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Persze. :)


Így néz ki a megoldóképlet:

[link]


Az első feladatod: x^2 - 4x + 4

Az "a" mindig az x^2 együtthatója, jelen esetben 1.

A "b" az "x" együtthatója. Most -4.

A "c" pedig a konstans, vagyis +4.


Ha ezeket behelyettesíted, akkor ezt kapod:

x₁,₂ = (4 +/- √(4^2 - 4*1*4)) / 2*1

x₁,₂ = (4 +/- √(16 - 16)) / 2

x₁,₂ = (4 +/- 0) / 2

x₁ = (4+0)/2 = 2

x₂ = (4-0)/2 = 2


Mivel most a gyök alatt 0 jött ki, így a két megoldás egyenlő, vagyis azt mondjuk, hogy egy megoldása van, x = 2.

Ha a gyök alatt pozitív szám van, akkor két megoldása lesz.

Ha pedig a gyök alatt negatív szám van, akkor rögtön leírhatod, hogy nincs megoldása a valós számok halmazán.

2021. okt. 14. 20:24
 5/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Igaza van a #3-asnak, a feladat úgy szólna, hogy:

x^2 - 4x + 4 = 0

De az "= 0"-t lehagyták mindenhol. :D

2021. okt. 14. 20:25