Valaki segítene megoldani a következő matek feladatokat??


1. Egy háromszög szögei fordítottan arányosak a 0,5;0,(3);0,25 számokkal. A háromszög szögei közül a legnagyobb: 90°,60°,40°,80° ?


2.egy téglalap területe 100 cm² és hosszúsága 20 cm. A téglalap kerulete: 25 cm,50cm,80cm,100cm ?


3.igazoljátok hogy az a=3n+²+3n(az n hatvány akar lenni) szám osztható 30-al bármely n eleme N*


4.határozzátok meg a x,y eleme Q számokat tudva hogy x/2=y/3 és 2x+5y=190


5.határozzátok meg az a,b,c számokat ha egyenesen arányosak a 2,3,4 számokkal és c/2+3b-2a=35


6. Ket természetes szám összege 44, arányuk pedig 3/8 a két szám szorzata= 364,384,484,382 ?



2021. szept. 10. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:

2. A téglalap területe: t=a·b

Ismered a területét és az egyik oldal hosszát, akkor meghatározhatod a másik oldal hosszát:

b=t/a

A téglalap kerülete: k=2a+2b

Már csak be kell helyettesíteni az adatokat.

2021. szept. 10. 22:28
 2/6 anonim ***** válasza:

4.

x/2=y/3

2x+5y=190

Az első egyenletből kifejezed például az y-t:

y=1,5x

Ezt behelyettesíted a második egyenletbe:

2x+5·1,5x=190

Majd ezt megoldod:

9,5x=190

x=190/9,5=20

Ezt behelyettesíted y egyenletébe:

y=1,5x=1,5·20=30

2021. szept. 10. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:

6.

Legyen az egyik szám a, a másik b. Két egyenletet tudsz felírni:

a+b=44

a/b=3/8

A második egyenletből kifejezed a-t:

a=(3/8)b

Ezt behelyettesíted az első egyenletbe és megoldod:

(3/8)b+b=44

3b+8b=352

11b=352

b=32

Ezt behelyettesíted a egyenletébe:

a=(3/8)b=(3/8)·32=12

A két szám szorzata: a·b=12·32=384

2021. szept. 10. 22:41
 4/6 anonim ***** válasza:

5.

Három aránypárt írhatsz fel:

a/b=2/3

b/c=3/4

a/c=2/4=1/2

Az elsőből kifejezed a b-t:

b=1,5a

A harmadikból az a-t:

a=c/2

Ezeket felhasználva felírod a megadott egyenletet:

c/2+3b–2a=35

a+3·1,5a–2a=35

3,5a=35

a=10

Ezt behelyettesíted b és c egyenletébe:

b=1,5a=1,5·10=15

c=2a=2·10=20

2021. szept. 10. 22:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2021. szept. 14. 14:32
 6/6 krwkco ***** válasza:

"Köszönöm szépen mindenkinek"

Szerintem egyetlen ember küldte Neked a megoldásokat. Négy és fél zöld pipája van és a stílusa is eléggé állandó.

2021. szept. 14. 15:22