Hogyan kell a következő feladatokat megoldani?


1,2,6

[link]



2020. nov. 9. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
1. A két szélső átlaga a középső kell, hogy legyen.
2020. nov. 9. 12:25
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Félszabályos háromszög, tehát az egyik befogója 6 cm hosszú (az, amelyiken a 60°-os szög fekszik). Pitagorasz tételével ki tudod számolni a másik befogót, így lesz elég adatod, hogy a területet is kiszámold.
2020. nov. 9. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
2. Az a trükk, hogy a gyököket tartalmazó egyenletben mindkét oldalhoz hozzá kell adni 2*x1*x2 tagot, ekkor a bal oldal átírható (x1+x2)^2 alakra, így pedig már használhatóak a Viéte-formulák.
2020. nov. 9. 12:29
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

1) A számtani sorozatok esetén az egymást követő tagok különbsége állandó. Tehát ezt kell megoldani: (2x+2) - (x-2) = (4x-2) - (2x+2).


2) Viete-formulák alapján: x1+x2 = -b/a = (ebben az esetben) = -1.

x1*x2 = c/a = m.

Még ez kell hozzá: (x1^2 - 2x1x2 + x2^2) = (x1-x2)^2


6) Mivel derékszögű és egyik hegyesszöge 60 fok, így tudjuk, hogy a másik 30 fok.

Ezután csak szépen használod a tanult szögfüggvényeket az a befogók kiszámítására és onnan már megoldod. (Megjegyzés: derékszögű háromszög egyik befogóhoz tartozó magasság pont a másik befogó hossza)

2020. nov. 9. 12:36