Hogyan lehetne megoldani a következő feladatokat? (matek)


Hanyfelekeppen allithatjuk sorba a {1,2...6} elemeit úgy, hogy ne az 1 számmal kezdjük a sort?


Hány tizjegyu természetes szám van? Ezek közül hány tartalmazza mind a 10 szamjegyet?


Hanyfelekeppen lehet 3 piros, 3 fehér és három zöld golyót egymás mellé rakni úgy, hogy bármelyik két egymás melle kerülő golyó különböző színű legyen? (az ugyanolyan színű golyókat nem lehet egymástól megkulonboztetni).


Bizonyítsuk be a következő oszthatosagokat!


(n!) n+1-ediken/n négyzet!


2019. febr. 24. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Hanyféleképpen állíthatjuk sorba a {1,2...6} elemeit úgy, hogy ne az 1 számmal kezdjük a sort?

Első helyre 5 számot rakhatsz. 5*5!=600



Hány tízjegyű természetes szám van?

Első helyre nem írhatsz nullát: 9*10^9

Ezek közül hány tartalmazza mind a 10 számjegyet?

9*9*8*7*6*5*4*3*2*1=9*9!



Hányféleképpen lehet 3 piros, 3 fehér és három zöld golyót egymás mellé rakni úgy, hogy bármelyik két egymás melle kerülő golyó különböző színű legyen? (az ugyanolyan színű golyókat nem lehet egymástól megkülönböztetni).


PZPZPZ vagy ZPZPZP eset lehetséges

3*3*2*2*1*1+3*3*2*2*1*1



Bizonyítsuk be a következő oszthatosagokat!

(n!) n+1-ediken/n négyzet!


(n!)^(n+1)=1^(n+1)*2^(n+1)*3^(n+1)*...*n^(n+1) ez a szorzat az utolsó tényezője miatt osztható n^2-nal.

2019. febr. 24. 20:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, de a 3. válasz hogy jött ki? Nem kell az összes golyót felhasznalni? Bocsi a tudatlansagom miatt
2019. febr. 24. 22:32