[link]

[link]



2020. okt. 30. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

b6=1000 és q=5

Mivel b6=b1*q^5, ezért 1000=b1*5^5 amiből b1=1000/3125=... innen rád bízom


A diszkrimáns nagyobb mint nulla:

(2m)^2-4*1*(-m+2)>0 egyenlőtlenséget kell megoldanod.


Koszinusztétel: 9^2=8^2+7^2-2*8*7*cos(alfa)

ezt is rád bízom.


Ha elakadtál akkor szólj!

2020. okt. 30. 10:31
 2/7 A kérdező kommentje:
A koszinusz tételnek az eredménye 7/4?
2020. okt. 30. 10:53
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor jó lenne, mivel nullánál nagyobb így hegyesszög.
2020. okt. 30. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán. Egy szög koszinusza nem lehet 1-nél nagyobb.

cos(alfa)=(b^2+c^2-a^2)/(2bc)

Csak a számláló előjelét kell vizsgálni. Ha pozitív, akkor alfa hegyesszög.

8^2+7^2-9^2=64+49-80>0

2020. okt. 30. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem 80, hanem 81. Bocs!
2020. okt. 30. 11:51
 6/7 A kérdező kommentje:
2/71 az eredmény!
2020. okt. 30. 13:20
 7/7 A kérdező kommentje:
*2/7!!
2020. okt. 30. 13:20