1) Számítsuk ki az egyenes irányszögét, valamint ha létezik, akkor az iránytangensét, amennyiben két pontja A(-3;2) és B(7;2).


2) Számítsuk ki az egyenes normálvektorának koordinátáit, valamint irányszögét és iránytangensét (ha létezik), amennyiben egy pontja, valamint egy irányvektorának koordinátái P(-2;1) és v(1;-1).


3) Számítsuk ki az egyenes irányszögét, ha meredeksége -(1/gyök3).



2017. okt. 3. 17:55
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

1) Egyenes egyenlete két pont alapján. Iránytangensre pedig \frac{\Delta y}{\Delta x}


2) \vec{n}\cdot\vec{v}=0


3) m=\tan\alpha

2017. okt. 4. 18:04