1) Számítsuk ki az egyenes irányszögét, valamint ha létezik, akkor az iránytangensét, amennyiben két pontja A(-3;2) és B(7;2).
2) Számítsuk ki az egyenes normálvektorának koordinátáit, valamint irányszögét és iránytangensét (ha létezik), amennyiben egy pontja, valamint egy irányvektorának koordinátái P(-2;1) és v(1;-1).
3) Számítsuk ki az egyenes irányszögét, ha meredeksége -(1/gyök3).
2017. okt. 3. 17:55
1/1 Tom Benko válasza:
1) Egyenes egyenlete két pont alapján. Iránytangensre pedig \frac{\Delta y}{\Delta x}
2) \vec{n}\cdot\vec{v}=0
3) m=\tan\alpha