Hogyan oldhatnám meg ezeket a matematikai feladatokat?


Egy labdarúgó tornán összesen 98 mérkőzést játszottak, hány csapat volt, ha mindenki mindenkivel egyszer játszott?


Mennyi a valszószínűsége annak, hogy egy pénzérmét háromszor egymás után feldobunk, mind a háromszor írást kapunk ?


Egy dobozban kettő piros és három fehér golyó található. Ha találomra egyet kihúzunk, mekkora annak a valószínűsége, hogy piros golyót választottunk?

Előre köszönöm a válaszokat!

Gondolatmenetet légyszíves megosztanátok ?



2015. nov. 15. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

"egy pénzérmét háromszor egymás után feldobunk"

Mivel ezek független események (és mindegyik 50%), ezért össze kell szorozni őket (feltesszük, hogy soha nem áll meg az élén).

2015. nov. 15. 21:11
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Szerintem az elsőt elírtad és 78 lenne. Így a számolás:


"n alatt a k", ahol "n" a csapatok száma, "k" pedig hogy egyszerre hányat választunk ki (2-t):


n! / (k! * (n-k)!)

n! / (2! * (n-2)!) = 78

n! / (n-2)! = 156

n * (n-1) = 156

n^2 - n - 156 = 0

n = 13 (másik gyök -12, az nyilván nem lehet a csapatok száma)

2015. nov. 15. 21:21
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
3. kedvező esetek (2) / összes eset (5)
2015. nov. 15. 21:22