Első fokú két ismeretlenes egyenlet rendszer
1. 3x-y=1
2. 2x+y=-1
1.Behelyettesítő módszer
2.Egyenlő együtthatók módszere
2013. szept. 8. 15:28
1/1 anonim válasza:
3x-y=1
2x+y=-1
---------------------adjuk őket össze.
5x=0
x=0
y=-1
2*0-1=-1