Wallam96 kérdése:

Hogy kell levezetni az alábbi matematikai feladatokat?


Első fokú két ismeretlenes egyenlet rendszer


1. 3x-y=1

2. 2x+y=-1


1.Behelyettesítő módszer

2.Egyenlő együtthatók módszere


2013. szept. 8. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

3x-y=1

2x+y=-1

---------------------adjuk őket össze.

5x=0

x=0


y=-1

2*0-1=-1

2013. szept. 8. 15:33