Wallam96 kérdése:

Hogy kell levezetni az alábbi matematikai feladatokat?


Első fokú két ismeretlenes egyenlet rendszerek


2x-y=5

x+y=4


1. Grafikus módszer

2. Behelyettesítő módszer

3. Egyenlő együtthatók módszere


2013. szept. 7. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

1./ y = 2x-5 és y=4-x --- ezeket a függvényekett rajzold meg

2./ y=4-x, ezt behelyettesitve az elsőbe 2x-(4-x)=4---oldd meg az egyenletet

3./ 2x-y=5, 2x+2y=8---oldd eg az egyenletrendszert

2013. szept. 7. 11:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Kifelejezel egy ismeretlent a másik segítségével.

2x=5+y


5-öt nem szerencsés osztani kettővel

2x+2y=8

5+3y=8

y=1


x+1=4


x=3.

2013. szept. 7. 11:15