Első fokú két ismeretlenes egyenlet rendszerek
2x-y=5
x+y=4
1. Grafikus módszer
2. Behelyettesítő módszer
3. Egyenlő együtthatók módszere
2013. szept. 7. 11:05
1/2 anonim válasza:
1./ y = 2x-5 és y=4-x --- ezeket a függvényekett rajzold meg
2./ y=4-x, ezt behelyettesitve az elsőbe 2x-(4-x)=4---oldd meg az egyenletet
3./ 2x-y=5, 2x+2y=8---oldd eg az egyenletrendszert
2/2 anonim válasza:
Kifelejezel egy ismeretlent a másik segítségével.
2x=5+y
5-öt nem szerencsés osztani kettővel
2x+2y=8
5+3y=8
y=1
x+1=4
x=3.