Az alábbi matematikai szöveges feladatokat nem értem, és segítség kéne, hogy kell megoldani?


Kicsit gáznak tartom hogy egy ilyen oldalra kell forduljak mert nem tudom megoldani az alábbi feladatokat 14 évesen, de holnapra kell és sajnos ma a szüleim dolgoznak és ők sem tudják el magyarázni.


Van itt olyan ember aki tudna segíteni megoldani? Illetve el magyarázni?


Példák:


[link]


Köszönöm szépen előre is! :)



2014. dec. 15. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gondolatban járd körül:

35+63+35+63 és visszértél a kiindulási pontra.


2. 10m2> 0,5l 63m2/10m2=6,3 *0,5L=3,15l festék kell*3,4 Euro a költség, de nyilván "tört" doboznyi mennyiséget nem kapsz, egészre kell kiegészíteni és venni.

2014. dec. 15. 17:36
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, így meg értve, és jobban át gondolva rettentő egyszerű. Csak agyalni kellett volna rajta egy kicsit tovább.


Köszönöm! :)

2014. dec. 15. 17:57