Avoner kérdése:

Hogyan kell a következő matematika feladatokat megoldani?


A) határozd meg a log2 (×+2)+log2 x=3

B) oldd meg az x2(négyzeten)-5×+ kisebb vagy egyenlő 1 egyenlőtlenséget az egész számok halmazan.

C) számíts ki az ABC háromszög területét ha AC=2 m(BAC)=30° és AB= 4


2017. okt. 25. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Szívesen megírjuk a házi feladatod.
2017. okt. 25. 18:20
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezekben a feladatokban mi okoz nehézséget?
2017. okt. 25. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Hagyjad... aki már a HF kategóriát se találja, annak minden nehéz.
2017. okt. 25. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

A)

log2((x+2)*x) = log2 (2^3)

Szmn...

(x+2)*x = 2^3

x^2 + 2x - 8 = 0

Másodfokú megoldóképlet...


B)

x^2 - 5x - 1 <= 0

Másodfokú megoldóképlet...


C)

Függvénytáblázat>képlet>behelyettesítesz

2017. okt. 27. 21:18