Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matek, valószínűségszámítás,...

Matek, valószínűségszámítás, valaki valaha értette az ilyen feladatokat?

Figyelt kérdés

Itt van előttem az összes szabály, de egyszerűen képtelen vagyok megérteni és megoldani bármit is, soha nem sikerült még felfognom semmit se ebből a témakörből....Valaki esetleg nem tudná elmagyarázni ezeknek a feladatoknak a megoldását, hogy mi miért hogy van? :( Nagyon hálás lennék, kb nekikezdeni se tudom hogy kéne egyiknek se...


[link]

[link]



2015. máj. 16. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, sokan értették már az ilyen feladatokat.
2015. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mivel zh-n max valami isteni csoda folytán fogok átmenni, már csak a remény maradt, hogy létezik ilyen személy és éppen segítőkész hangulatában van
2015. máj. 16. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
ez amúgy nem a matek középszint? binomiális elosztás meg ilyenek
2015. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
eloszlás (sok tudományosszakemberszemétneszúrja')
2015. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt azért itt sokan ismerjük, értjük.

De arra gondolsz, hogy ezt mind levezetjük itt?

Sztem túlzó elvárás.

Szívesen segítek, de levezetéssel, magyarázattal, megértetéssel egy feladatsor 1 óra.


Inkább válassz egyet :)

2015. máj. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az eloszlások már megvannak, tulajdonképpen a fő probléma az 1.-2. feladatokkal van... Megvan az összes szabály meg fogalom meg minden amit kombinatorikából tanulni lehet, de érteni akkor se értem ezeket, akár középszint akár nem :( Utolsó, nagyon hálás lennék bármihez amin legalább el tudnék indulni legalább az egyik 1.és 2. feladatnál!
2015. máj. 17. 23:29
 7/7 anonim ***** válasza:

1, tipikus kiindulópont, hogy

P(a feltétel legalább egyszer teljesül)=1-P(a feltétel egyszer sem teljesül)


2, az "egyszerre" szó jelzi, hogy ismétlés nélküli kiválasztásról szó van, kettőt húzunk mindegyiknél, ezt megtehetjük Comb(3,2)*Comb(3,2)*Comb(4,2) módon


(Comb(3,2) alatt "3 alatt a 2-őt" értem)

2015. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!