Ha pókerezek x órát, és az játék "első félidejében" szinte csak kicsi lapokat kapok, akkor valószínű, hogy utána nagy lapok jönnek?
Ha értesz a programozáshoz megcsinálhatod, hogy írsz egyet, amivel a 52 lap közül véletlenszerűen kiválaszt kettőt.
És ezt megcsinálja mondjuk egymilliószor. Az adatokat lemented. Hogy ne foglaljon sok helyet csak így vedd fel(mondjuk 7p hetes pikk).
Miután lementetted ezt az egymillió kapott kezdőlap párt.
Utána akár egy másik program segítségével mindegyikhez rendelsz egy számot. Mondjuk 2-es laphoz 2-t hármashoz 3-t stb... bubihoz 11-t dámához 12-t királyhoz 13-t és ászhoz 14-t.
ezenkívül megadod, hogyha a színe megegyezett, akkor adjon hozzájuk a program +3 pontot. Ha pedig mindkét lap azonos számú akkor +5-t.(ezen lehet kísérletezni pontosan mennyit kellene)
Ezután felveszel egy függvényt a számokkal. És látni fogod hogy követték egymást a gyenge és erős kezek.
Előző vagyok:
Még valami: Egyszer láttam valahol egy olyan képet, ahol volt egy lapon két sorban 20üres kocka(20 oszlop 2 sor). Azt mondták az embereknek töltsék ki véletlenszerűen x-el, de úgy hogy egy oszlopban csak egy legyen. Tehát vagy a fölső sorhoz vagy az alsóhoz húzzanak.
Kitöltötték. Majd utána 20szor feldobtak egy pénzérmét és ha fej a fölsőbe ikszeltek, ah írás az alsóba,
Utána összevetették a kettőt. Hát mit mondjak :D
amit az emberek töltöttek ki, ott maximum 3-4 ismétlés volt látható. De amit a fej vagy írás játék alapján ott volt, hogy 9szer egymás után fej.
Érdekes dolog ez :)
Ha volt már ilyen válasz, akkor bocs:
Szerintem itt a tipikus "inverz nagy számok törvénye", vagy "kis számok törvénye" gondolkodás mechanizmusa olvasható. Jelesül az, hogy a statisztika nagy számok törvényére vonatkozó törvényszerűséget egyfajta felezési sorozat alapján, egyszerre "mindössze csak felezzük", és feltételezzük, hogy a felezések során egy emberi léptékkel felfogható mértékű ellentételezéssel éppen az ellentétét kapjuk az addigiaknak. A valóságban ez nem működik. Ez azt jelentené, hogy minden egyes kudarccal nő az esélyed a sikerre, holott legfeljebb a meglepődésed várható mértéke nő a minél kisebb siker esetére is. Ez az állhatatosság lényege is, de van, amiben nem működik. Mivel lehet, hogy nem csak matekosok olvassák ezt, matematikailag egyszerűen így lehet szemléltethető a tévedés jellege (javítsatok ki, ha tévednék): ha egy zsákból határozott számú, x db adott színű golyó van, és 1 db nem olyan színű, és egymás után veszegeted ki ma golyókat a zsákból, de nem teszed vissza őket, akkor minimum az utolsó golyó amit kiveszel más színű kell h legyen, mint a többi. Ezesetben a golyók száma adja a más színű golyó kihúzásának valószínűségét. Így minden kihúzásnál (1 / a zsákban lévő golyók száma) lesz a más színű golyó húzásának valószínűsége, ami folyamatosan nő, tehát 2 db golyó esetén már 1/2, vagyis 50%. Ha azonban minden hozás után visszatesszük a húzott golyót, akkor minden húzáskor (1 / zsákban lévő golyók száma) lesz a más színű golyó húzásának valószínűsége, és itt nincs "limit": hiába húzol annyiszor, ahány golyó van a zsákban, akkor is ugyanaz a valószínűsége, és minden húzáskor csak annyi, a húzások száma nem változtatja meg az esélyedet.
Szóval a tévedés az, hogy ha a nagy számok törvényét felezgetjük, akkor a végén oda kellene jutnunk, hogy minden rossz lap után törvényszerűen jó lapnak kellene jönnie, és minél rosszabb lapot húzunk, a következő annál jobb lesz. Szóval szerintem még végtelen játék esetén sem egyenlítődik ki ez a fajta "széria", mivel még matematikailag sem indokolja semmi, hogy kiegyenlítődjön. Az, hogy valaminek matematikailag ki lehet fejezni a valószínűségét, még nem jelenti azt, hogy annak be is kell következnie (a tipikus "visszatevéses kiválasztásnál").
Szerintem éppen ezért érdemes megtanulni játszani ):o) Másik dolog, hogy a nagy pókeresek lehet, hogy nem attól nagy pókeresek, hogy nagy tétekben játszva voltak szerencsések, hanem abban, hogy sok vesztes játszmából kiszálltak. Erre utal az "időben kell abbahagyni". Sokan éppen a fenti tévedés miatt játszanak tovább a vesztések után; és ha ilyen esetben nyernek nagyobb téteket, akkor sokszor az örömmámorban boldogan el is veszítik azonnal... és az igazi nyertes az lesz, aki ezt a tétet nyeri, és ekkor abbahagyja. Ezért is stratégiai játék a póker, de itt nem a játékszabályokat kell elsősorban ismerni, hanem magának a játéknak a pszichológiáját... Hja, és a pókerre is igaz, hogy csak akkor tud az ember nagy pénzt kaszálni benne, ha nagy pénzzel is száll be. ):o) ... (De lehet, h nincs igazam - kb 25 évvel ezelőtt pókereztem egy időben rendszeresen ):o) )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!